Przejdź do głównej zawartości

Jak wykorzystać tablicę magnetyczną w domu

Przez nasz dom przewinęło się już kilka tablic magnetycznych. Ignacy pierwszą dostał gdy miał dwa latka i pokochał wówczas bazgranie i pierwsze próby tworzenia kształtów. Potem była kolejna i kolejna. Jednak z czasem okazywało się, że żadna z nich nie spełnia do końca naszych oczekiwań i wymagań. Jednak możliwości zabaw jakie dawały oraz Ignasia uwielbienie do zabaw przy tablicy mówiły mi że musimy znaleźć taką, która spełni wszystkie nasze wymagania. I udało się :-) nasza najnowsza tablica magnetyczna suchościeralna jest idealna :-) (o jak mi się zrymowało :-)) 

Ale przechodząc do sedna sprawy. Wraz z Ignasiem chcieliśmy Wam dzisiaj pokazać jakie możliwości daje taka tablica w domu. Oczywiście nie wyczerpiemy dzisiaj wszystkich form zabaw i możliwości użycia, ale pokażemy Wam potencjał jaki daje taka tablica :-) 


Numer jeden to zabawy z magnesami. I tu rynek zabawek nie pozostaje w tyle. Dostępne są różnego rodzaju zestawy magnesów, puzzli, układanek...wybór nie jest łatwy, ale każdy może znaleźć coś co go interesuje. U nas magnesy były zawsze super zabawą :-). My postanowiliśmy jednak pokazać wam jak można wykonać puzzle magnetyczne DIY. Na poniższych zdjęciach prezentujemy właśnie jedne z takich naszych "tworów". Wystarczy wydrukować elementy, które znajdziecie TUTAJ. Następnie je zalaminować, wyciąć a na końcu przykleić z tyły niewielki kawałek taśmy samoprzylepnej z magnesem i gotowe. My bardzo często robimy różnego rodzaju puzzle i układanki własnie na magnesy. Jest to fajne urozmaicenie dla dziecka i zachęta do podejmowania nowych wyzwań.



Możliwości wykonania puzzli magnetycznych w domu jest bardzo dużo, wszystko zależy od tego co interesuje Wasze dzieci :-)






Numer dwa to wykorzystanie tablicy to wyeksponowania prac plastycznych dziecka. Ci co nas regularnie odwiedzają wiedzą, że tworzymy :-) tak więc taka tablica jest idealnym miejscem na pokazanie tego :-) Oczywiście lodówka nadal w użyciu, bo choć tablica jest sporych rozmiarów     (90 cm X 60 cm) to jednak nie pomieści 15 kartek :-)


Przeznaczenie takiej tablicy wydaje się oczywiste do rysowania. I jak najbardziej na takiej tablicy mogą powstawać przeróżne "arcydzieła" sztuki dziecięcej. Ale taka tablica jest bardzo motywująca dzieci do nauki pisania. Każdy woli pisać po super tablicy niż, przy stoliku w nudnym zeszycie.


Podobnie jest z matematyką. Temat ten bywa ciężki, nie wszystkie dzieci są jej "fanami". U nas co prawda matematyka nie sprawia problemów, ale znacznie chętniej Ignacy używa właśnie tablicy do ćwiczeń. Czas trwania "zabaw" też znacznie się wydłuża gdy wykonywane są na niej, co mnie osobiście niezmiernie cieszy :-)


Innym pomysłem na wykorzystanie tablicy może być zabawa polegająca na wnioskowaniu przez analogie....


czy gry strategiczne :-) czyli kółko krzyżyk :-)


Pokazaliśmy Wam jak fajnie można w domu wykorzystać tablicę ścienną magnetyczną suchościeralną i to nie tylko do zabaw ale przede wszystkim do nauki. A co jest największym plusem, podczas wszystkich tych czynności dziecko ćwiczy równolegle do innych umiejętności motorykę małą :-) Pomysłów jest wiele a pokazane przez nas są jedynie inspiracją do poszukiwania nowych zastosować. A wierzcie mi możliwości są :-)

Jeszcze kilka informacji technicznych względem tablicy. Jak już wcześniej wspomniałam jej rozmiary to 90 cm X 60 cm, czyli jak na warunki domowe spora :-), jednak dzięki temu że znajduje się na ścianie tak naprawdę nie zabiera przestrzeni w pomieszczeniu w którym się znajduje. Coś co mi osobiście bardzo się w niej jeszcze podoba to fakt, że na dole przymocowana jest niewielkich rozmiarów półeczka na mazaki i gąbkę. Bardzo fajne zastosowano przy niej rozwiązanie, mianowicie półeczka jest ruchoma co umożliwia jej przesuwanie w lewo lub prawo. Podobne rozwiązanie zastosowano przy haczykach na których zawieszona jest tablica. Ten fakt najbardziej ucieszył tatę Ignasia, ponieważ nie musiał wiercić i mocować nowych śrub, zwyczajnie przesunął haczyki tak aby dostosować je do już istniejących zaczepów.    


Kolejnym bardzo ważnym elementem tablicy jest fakt, że jej rogi zostały zabezpieczone tzn. umieszczona na nich osłonki, które są zaokrąglone, dzięki czemu nie ma obawy przez uderzeniem czy odrapaniem. Jakość wykonania całości jak i poszczególnych elementów spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagającego użytkownika :-)


Mamy nadzieję, że podsunęliśmy Wam fajny pomysł na prezent, który wykorzystywany będzie na maksa przez lata :-)

Tablicę można kupić w sklepie Meizi  TUTAJ 










Komentarze

  1. Super! Tablica to świetne rozwiązanie dla dzieci - i daje mnóstwo możliwości zabawy ;-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Super! Tablica to świetne rozwiązanie dla dzieci - i daje mnóstwo możliwości zabawy ;-)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  4. My mielismy zmkową układanke. Filip sporo układał na lodowce, ale juz sie znudzila.
    Wasza inna. Moze sprobuje

    OdpowiedzUsuń
  5. Bardzo fajnie napisane. Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Niezbędnik każdego chłopaka oraz Niezbędnik akażdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie - Wydawnictwo Debit

Dziś chciałam Wam przybliżyć dwie bardzo wartościowe książki, które w bardzo prosty, przystępny a przy tym subtelny sposób opisują zmiany jakie powstają w ciele dojrzewającego nastolatka. Dwa niezbędniki, jeden skierowany do chłopców, drugi do dziewczynek, to książki, które powinny trafić w ręce każdego nastolatka. Publikacje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Debit .

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.