Przejdź do głównej zawartości

Indyk

Temat jesieni w Ignasiowej twórczości powoli przechodzi do lamusa, już niebawem zawita u nas zima a wraz z nią świąteczne propozycje prac plastycznych. A tymczasem jeszcze jesiennie. Dzisiaj w nawiązaniu do Święta Dziękczynienia w Stanach Zjednoczonych, które to w tym roku przypada na 24 listopada (zawsze jest to czwarty czwartek listopada). I z tej okazji Ignaś zrobił indyka :-)Co było potrzebne do wykonania indyka:
- kolorowy papier brązowy, czerwony i pomarańczowy,
- rolka tekturowa,
- kolorowe piórka,
- ruchome oczka,
- klej 
- nożyczki.


Rolkę obklejamy brązowym papierem. Następnie z brązowego papieru wycinamy trzy paski, nacinamy je, "zakręcamy" przy użyciu nożyczek i przyklejamy od dołu rolki, jeden nad drugim.   
Jeszcze tylko kilka szczegółów takich jak: dzwonek , dziób, oczka....

...i najważniejsze piórka :-) I nasz indyk w całej krasie :-)

    

Jak Wam się podoba? :-) Nam bardzo :-) Zgadnijcie gdzie trafił :-)


Pamiętacie naszą zabawkę zręcznościową indyka? 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)