Przejdź do głównej zawartości

Galeria Dzikich Zwierząt Północ i Południe - Wydawnictwo Egmont

Uwielbiam książki, uwielbiam je czytać, przeglądać, patrzeć na nie, mieć. Są jednak takie szczególne pozycje, które sprawiają, że człowiek nie potrafi zebrać myśli aby określić jak wielkie wrażenie na nim wywarły, bo książki to swoiste dzieła sztuki. Takie własnie wrażenie wywarły na mnie dwie pozycje które niedawno ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Egmont. 


Galeria Dzikich Zwierząt Północ i Galeria Dzikich Zwierząt Południe to arcydzieła, przepiękne, majestatyczne, urokliwe i dostojne księgi, które zabierają młodego czytelnik w niesamowitą podróż. Kolejne karty odkrywają przed młodym odkrywcą niesamowite fakty z życia, zwyczaje oraz warunki życia danych zwierząt. Pełna ciekawych informacji poszerza wiedzę i zaszczepia miłość i szacunek do zwierząt.


 Jednak Galerie Dzikich Zwierząt to przede wszystkim przepiękne ilustracje, które kradną serce czytelnikowi. Każda kolejna strona wprawia w zachwyt. Nie ma tu mowy o schematach, mamy portrety, niesamowite dynamiczne obrazy czy ukazanie w charakterystycznych dla danego zwierzęcia sytuacjach. Przepiękna lekcja przyrody dla każdego dziecka. Ponadto nie zapomniano o dostarczeniu solidnej dawki wiedzy, krótkie lecz jakże ciekawe opisy zainteresują każdego. Dziecko z radością posłucha kilku ciekawostek aby lepiej poznać te fascynujące zwierzęta :-)
 Doznania estetyczne jakie książki dostarczają uwrażliwiają, łagodzą, koją.....

Żadne słowa nie oddadzą przekazu książek więc...zapraszam na ucztę dla oka    

Autor - Dieter Braun
Wydawnictwo - Egmont 
Oprawa - twarda
Liczna stron - 140
Autor w tak przepiękny sposób ukazał piękno otaczającego nas świata, jednocześnie chcąc nam przekazać abyśmy szanowali przyrodę i się nią cieszyli.


Autor - Dieter Braun
Wydawnictwo - Egmont 
Oprawa - twarda
Liczna stron - 140

Obie pozycje można nabyć TUTAJ  Komentarze

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.