Przejdź do głównej zawartości

Galeria Dzikich Zwierząt Północ i Południe - Wydawnictwo Egmont

Uwielbiam książki, uwielbiam je czytać, przeglądać, patrzeć na nie, mieć. Są jednak takie szczególne pozycje, które sprawiają, że człowiek nie potrafi zebrać myśli aby określić jak wielkie wrażenie na nim wywarły, bo książki to swoiste dzieła sztuki. Takie własnie wrażenie wywarły na mnie dwie pozycje które niedawno ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Egmont. 


Galeria Dzikich Zwierząt Północ i Galeria Dzikich Zwierząt Południe to arcydzieła, przepiękne, majestatyczne, urokliwe i dostojne księgi, które zabierają młodego czytelnik w niesamowitą podróż. Kolejne karty odkrywają przed młodym odkrywcą niesamowite fakty z życia, zwyczaje oraz warunki życia danych zwierząt. Pełna ciekawych informacji poszerza wiedzę i zaszczepia miłość i szacunek do zwierząt.


 Jednak Galerie Dzikich Zwierząt to przede wszystkim przepiękne ilustracje, które kradną serce czytelnikowi. Każda kolejna strona wprawia w zachwyt. Nie ma tu mowy o schematach, mamy portrety, niesamowite dynamiczne obrazy czy ukazanie w charakterystycznych dla danego zwierzęcia sytuacjach. Przepiękna lekcja przyrody dla każdego dziecka. Ponadto nie zapomniano o dostarczeniu solidnej dawki wiedzy, krótkie lecz jakże ciekawe opisy zainteresują każdego. Dziecko z radością posłucha kilku ciekawostek aby lepiej poznać te fascynujące zwierzęta :-)
 Doznania estetyczne jakie książki dostarczają uwrażliwiają, łagodzą, koją.....

Żadne słowa nie oddadzą przekazu książek więc...zapraszam na ucztę dla oka    

Autor - Dieter Braun
Wydawnictwo - Egmont 
Oprawa - twarda
Liczna stron - 140
Autor w tak przepiękny sposób ukazał piękno otaczającego nas świata, jednocześnie chcąc nam przekazać abyśmy szanowali przyrodę i się nią cieszyli.


Autor - Dieter Braun
Wydawnictwo - Egmont 
Oprawa - twarda
Liczna stron - 140

Obie pozycje można nabyć TUTAJ  Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)