Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Eksperyment 'Niewidzialny obrazek"

W ramach PIĄTKÓW Z EKSPERYMENTAMI dzisiaj gości u nas eksperyment, który chcieliśmy zrobić już dawno, ale zawsze było jakieś ale :-) W końcu gdy Ignaś nie mógł się zdecydować czy wieczorem chce malować czy eksperymentować stwierdziłam że to jest ten moment. Dwa w jednym, eksperyment i malowanie to jest to. :-) I tak wieczorną porą powstały u nas niewidzialne obrazki  :-)A do ich przygotowanie potrzeba niewiele bo zaledwie:
- kartek
- świeczki (białej)
- farb
- pędzelka

Pierwsze co, to narysowałam na kartkach świeczką tajemniczy rysunek i napis (UWAGA: trzeba to zrobić stosunkowo mocno i w miarę szeroko). Potem Ignaś przy pomocy farb zamalował całe kartki.


Jak się okazało na kartce niektóre miejsc nie chciały się zamalować, tworząc tajemniczy rysunek :-)


Podobnie było z drugą kartką  :-) Mimo usilnych starań nadal pozostawały białe niepokryte farbą miejsca :-) I choć Ignacy próbował z całych sił.... zdziwienie było ogromne :-)

A oto i druga tajemnicza kartka i wraz z nią napis :-)


Skąd pojawiły się nasze magiczne rysunki. Otóż rzecz jest prosta. W miejscach gdzie był wosk ze świeczki farba nie przylegała do papieru tworząc tym samym białe miejsca na kartce. Po wypełnieniu całego obszaru kartki farbą, pozostały nam białe ślady, które tworzyły w naszym przypadku rysunek ( domek z płotkiem) oraz napis (Ignacy :-)).

Wpis powstał w ramach PIĄTKÓW Z EKSPERYMENTAMI


Nasze poprzednie eksperymenty znajdziecie TUTAJ 

Komentarze

  1. Pamiętam takie malowanie z własnego dzieciństwa a i Dusia też już tak robiła. Fajne :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. To już możecie zabierać się za malowanie jaj. Technika opanowana :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty