Przejdź do głównej zawartości

Dzień Jeża

10 listopad ustanowiony jest Dniem Jeża. I choć wielu osobom wydawać by się mogło dziwne obchodzenie dnia jeża, to powód powstania tego dnia jest dosyć smutny. Otóż jeże znajdują się od 2004 roku na liście gatunków ściśle chronionych. Dlatego pamiętajmy aby chronić te piękne zwierzaczki przed ich całkowitym wyginięciem, a dzień taki jak dziś jest wspaniałą okazją do poruszenia tego tematu i uświadomienia społeczeństwu skali problemu. 

My z okazji Dnia Jeża mamy dla Was niespodziankę. Układankę łączenie cech z jeżami w roli głównej :-) chętnych zapraszam do pobierania i życzymy miłej zabawy :-)   Plik do pobrania TUTAJ 

Inne nasze prace z jeżem w roli głównej


Komentarze

 1. Dzien Jeza - chyba skorzystam!
  Bardzo ladne jeze mozna zrobic tez z lisci (podluzne liscie jako igly) lub z ziemniaka i wykalaczek :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :-) Jeża można zrobić chyba na 100 różnych sposobów :-0

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)