Przejdź do głównej zawartości

Bonfire Night czyli noc wypełniona pokazami sztucznych ogni

Dzisiaj w Wielkiej Brytanii świętowana jest rocznica próby wysadzenia w powietrze brytyjskiego Parlamentu czyli tzw, spisku prochowego, który miał miejsce w 1605 roku. Co roku w nocy 5 listopada w całym kraju odbywają się pokazy fajerwerków. Jest to tzw. Bonfire Night czyli noc wypełniona pokazami sztucznych ogni. Jest to jedno z najbardziej spektakularnych widowisk w całej Europie.

Ponieważ mieszkamy w Wielkiej Brytanii co roku mamy okazję oglądać takie właśnie pokazy. Nawiasem mówiąc Wielka Brytania jest chyba jedynym krajem, który świętuje próbę podpalenia własnego Parlamentu :-)

Tak czy inaczej pokazy fajerwerków są nie zapomnianym przeżyciem, pełnym wspaniałych widoków. W miejscowości w której mieszkamy od tygodnia prowadzone są już co wieczór takie właśnie pokazy sztucznych ogni. I to własnie te pokazy zainspirowały Ignasia do stworzenia własnego pokazu sztucznych ogni :-)  


Do zrobienia własnego prywatnych pokazu sztucznych ogni Ignacy potrzebował:
- czarnej kartki,
- kolorowego brokatu
- i kleju. 

                                     

Pierwsze co Ignacy zrobił to zmieszał ze sobą różne kolory brokatu


Następnie klejem "namalował" fajerwerki
Gdy rysunek był gotowy, Ignaś wsypał na kartkę wymieszany uprzednio brokat...


...i przesuwając kartką rozprowadził brokat.

A oto i Ignasia prywatny pokaz sztucznych ogni :-)


Na koniec jeszcze pędzelkiem delikatnie oczyścił kartkę z brokatu :-)


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)