Przejdź do głównej zawartości

Wielka Księga Pociągów - Wydawnictwo Muchomor

Jeżeli macie w domu małego czy też dużego miłośnika pociągów w każdej ich postaci i odsłonie, to mam dla Was pozycję, która na pewno przypadnie do gustu, nie jednemu pasjonacie. Ignacy stale i niezmienne jest wierny pociągom, uwielbia się nimi bawić, czytać o nich, jeździć nimi. W ogóle myślę, że nie miał by nic przeciwko zamieszkaniu w jednym z takich okazów :-). Gdy zobaczył WIELKĄ KSIĘGĘ POCIĄGÓW, którą mu nie dawno zamówiłam, był prze szczęśliwy. Oczywiście musieliśmy od razu zasiąść do jej oglądania i czytania :-)Na naszych półkach z książkami, jest kilka (jak nie kilkanaście) pozycji właśnie o pociągach, jednak Wydawnictwo Muchomor zdecydowanie przoduje w rankingu Ignacego ulubionych książek o pociągach. 


Książka pozwala przeżyć wspaniałą podróż w czasie i cofnąć się o niemalże 200 lat do Anglii gdzie w 1825 wybudowano pierwszą linie kolejową. Poznajemy historię lokomotywy parowej, dowiadujemy się o pociągach kontenerowych w Stanach Zjednoczonych czy linii transkontynentalnej w Azji. Autor zaprasza nas również do zwiedzania Dworców Kolejowych, zajezdni czy pociągów królewskich.Z książki dowiemy się także o nowoczesnej kolei XXI wieku. Będziemy niemalże mogli poczuć wiatr we włosach jadąc oczami wyobraźni superszybkimi pociągami w Japonii czy Chinach. Europa też nie może sobie niczego w tej kwestii zarzucić ich superszybkie pociągi osiągają prędkości do 360 km na godzinę.
Książka jest źródłem wielu ciekawostek, które zainteresują każdego miłośnika kolei. Do tego bardzo zabawne ale jednocześnie odzwierciedlające tekst ilustracje są niewątpliwie kolejnym dużym plusem publikacji.

Pozycja o historii kolei na świecie, którą gorąco polecamy :-)


Tytuł - WIELKA  KSIĘGA POCIĄGÓW
Wydawnictwo - Muchomor
Autor - John Porter
Ilustracje - Mattias de Leeum
Oprawa - twarda
liczba stron - 44
Rok wydania - 2015Komentarze

  1. Bardzo ciekawa ta ksiazka.
    Filip także uwielbia pociagi. Chyba można pokusic sie o stwierdzenie, że wszyscy mali i duzi chłopcy kochają pociągi ;-)

    OdpowiedzUsuń
  2. I my się dołączamy do sympatyków pociągów.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)