Przejdź do głównej zawartości

Tęcza zamknięta w woreczku

Dzisiaj proponujemy Wam bardzo szybką w przygotowaniu, łatwą a zarazem bardzo wciągającą dzieci zabawę. Malowanie farbą w  woreczku, to bardzo fajny a co najważniejsze nie brudzący sposób na zabawę farbami. Oczywiście zabawy podczas których dzieci się brudzą są jak najbardziej wskazana, ale czasami mama potrzebuje chwilki dla siebie. Gwarantuję Wam, że dzięki tej zabawie wypijecie ciepłą kawę :-)    Do przygotowania naszej zabawy potrzebujemy:
- farby (my wybraliśmy 6 kolorów tęczy),
- zamykany woreczek,
- taśmę klejącą,
- nożyczki.  


Taśmą klejącą przyklejamy górną część woreczka do stołu.


Od dołu napełniamy woreczek farbami, tworząc poziome pasy.


Gdy wszystkie kolory są już w woreczku, zamykamy go szczelnie i dół również szczelnie zaklejamy taśmą klejącą.


Teraz już czas na zabawę :-)
Taka zabawa, poza fajnie spędzonym czasem jest również bardzo fajnym doznaniem sensorycznym dla dzieci.

Na woreczku można rysować i pisać (trzeba jednak robić tow miarę delikatnie,tak aby nie przedziurawić woreczka).


Po pewnym czasie kolory zaczynają się bardziej mieszać i z czasem nie pozostanie nawet mały ślad po naszej tęczy, ale liczy się zabawa :-) a ta jest gwarantowana :-)


Jak Wam się podoba nasz sposób na "czyste" malowanie :-)

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Niezbędnik każdego chłopaka oraz Niezbędnik akażdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie - Wydawnictwo Debit

Dziś chciałam Wam przybliżyć dwie bardzo wartościowe książki, które w bardzo prosty, przystępny a przy tym subtelny sposób opisują zmiany jakie powstają w ciele dojrzewającego nastolatka. Dwa niezbędniki, jeden skierowany do chłopców, drugi do dziewczynek, to książki, które powinny trafić w ręce każdego nastolatka. Publikacje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Debit .