Przejdź do głównej zawartości

światowy Dzień Makaronu i makaronowe drzewko :-)

Nie wiem jak Wy ale ja nie mogę żyć bez makaronu, po prostu go ubóstwiam. A czy wiecie, że dzisiaj (25 października) obchodzony jest Światowy Dzień Makaronu :-) Dokładnie tak :-) Przyznam Wam się również, że Ignaś należy do tej mniejszości, która woli ryż :-) No cóż z gustami i o gustach się nie dyskutuje, ale jest coś do czego Ignaś z chęcią wykorzystuje makaron - zabawy twórczo - plastyczne :-0 Zaskoczeni? Chyba nie :-) 

Specjalnie z okazji Światowego Dnia Makaronu Ignacy przygotował makaronową "ucztę" dla oka - jesienne drewko a jego głównym składnikiem jest dzisiejszy solenizant - makaron :-)

Smacznego oglądania :-)
Kiedyś gdzieś przeczytałam (nie pamiętam teraz gdzie), że ludzie na świecie dzielą się na dwie kategorie: Ci którzy wolą makaron oraz Ci którzy walą ryż :-)

 A W do której kategorii należycie? :-)

Komentarze

  1. Ciekawa jestem z jakiego materiału powstaną kolejne drzewka. Makaronowe jest piękne.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie