Przejdź do głównej zawartości

światowy Dzień Makaronu i makaronowe drzewko :-)

Nie wiem jak Wy ale ja nie mogę żyć bez makaronu, po prostu go ubóstwiam. A czy wiecie, że dzisiaj (25 października) obchodzony jest Światowy Dzień Makaronu :-) Dokładnie tak :-) Przyznam Wam się również, że Ignaś należy do tej mniejszości, która woli ryż :-) No cóż z gustami i o gustach się nie dyskutuje, ale jest coś do czego Ignaś z chęcią wykorzystuje makaron - zabawy twórczo - plastyczne :-0 Zaskoczeni? Chyba nie :-) 

Specjalnie z okazji Światowego Dnia Makaronu Ignacy przygotował makaronową "ucztę" dla oka - jesienne drewko a jego głównym składnikiem jest dzisiejszy solenizant - makaron :-)

Smacznego oglądania :-)
Kiedyś gdzieś przeczytałam (nie pamiętam teraz gdzie), że ludzie na świecie dzielą się na dwie kategorie: Ci którzy wolą makaron oraz Ci którzy walą ryż :-)

 A W do której kategorii należycie? :-)

Komentarze

  1. Ciekawa jestem z jakiego materiału powstaną kolejne drzewka. Makaronowe jest piękne.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)