Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Seria Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai - Tajemnica diamentów - Wydawnictwo Zakamarki

Seria Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai wydana przez Wydawnictwo Zakamarki, to pozycje, które ciekawiły mnie od pewnego czasu. Byłam przekonana, że zainteresują Ignasia. Wcześniej bardzo podobały mu się trzy pozycje o detektywie Nosku z serii Mistrzowie Ilustracji Wydawnictwa Dwie Siostry. I nie pomyliłam się. Wspólne śledztwa głównych bohaterów, rozwiązywanie zagadek, poszukiwanie śladów i dowodów zbrodni, to to co wciąga :-)

Na początek z dosyć długiej listy pozycji z serii wybraliśmy Tajemnicę diamentów. Okazuje się, że w sklepie jubilerskim Muhammeda Karata dochodzi systematycznie do kradzieży diamentów. Policja jest bezsilna, i choć podejrzenia od razu padają na pracowników zakładu, jednak brak dowodów nie pozwala postawić sprawcy kradzieży przed wymiarem sprawiedliwości. Zrozpaczony właściciel sklepu w akcie rozpaczy powierza właśnie Lassemu i Mai rozwiązanie tej na pozór tak bardzo zawikłanej sprawy.
Młodzi detektywi przyjmują zlecenie. Zostają pod pretekstem wprowadzeni do sklepu i tam od wewnątrz starają się rozwikłać tajemnicę skradzionych diamentów. Po kolei obserwują wszystkich pracowników. Okazuje się, że każdy nich tak na prawdę miał motyw by dokonać kradzieży. A więc kto tak naprawdę kradnie diamenty. Czy mowa tu o spisku pracowników? A może jednak ktoś działa w pojedynkę? Czy właściciel sklepu nie mija się celowo z prawdą? O tym przekonacie się czytając Tajemnicę diamentów Martina Widmarka i Heleny Willis.Bardzo ciekawie napisana książka, z prostym trafiającym do młodego czytelnika językiem. My rozpoczynamy czytać Tajemnicę kempingu. I już teraz wiem, że kolejne pozycje z serii niedługo znajdą się na naszym regale :-). Ponadto seria jest napisana dużą czcionką i zawiera dużo ilustracji co znacznie ułatwia dzieciom samodzielne czytanie.


Przygody Lassego i Mai od kilku lat są w czołówce listy bestsellerów literatury dziecięcej w Szwecji, ponadto kolejne części serii wybierane są od lat książką roku. Nagrodę tę przyznaje 50 000 głosujących dzieci, a kategoria wiekowa czytelnika, w której książki wygrywają to 7-9 lat.


Polecamy wszystkim miłośnikom przygód detektywistycznych w wersji dziecięcej.


Tytuł - Tajemnica diamentów
Seria -Biuro detektywistyczne Lassego i Mai
Wydawnictwo - Zakamarki
Autorzy - Martin Widmark i Helena Willis
Oprawa - twarda
Liczba stron - 74Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty