Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Paleta WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY - Wydawnictwo Epideixis - PROJEKT "Grajmy"

Edukacja poprzez zabawę jest czymś, na co wraz z mężem zwracamy szczególna uwagę. Wybierając dla Ignacego zabawki, zawsze zwracamy dużą uwagę na jej walory edukacyjne. Dzisiaj chcę Wam pokazać fantastyczną grę logiczną zestaw Paleta - Wyprawka Pierwszoklasisty Wydawnictwa Epideixis. 
W skład zestawu wchodzi:
- drewniana paleta,
- 12 drewnianych kolorowych 6 krążków i 6 pierścieni (w 6 kolorach tęczy),
- 12 tematycznych tarcz, ćwiczeń - WPK.Jak się bawić Paletą?

Na samym początku wybieramy tarczę, którą chcemy ułożyć. Następnie umieszczamy ja na drewnianej palecie na dwóch kołeczkach (dzięki min plansza zawsze leży w prawidłowym kierunku). Teraz można już przejść do zabawy. Dziecko odczytuje ze środkowej części tarczy zadanie oraz kolor i rodzaj klocka jemu przypisany, następnie odnajduje (na zewnętrznych częściach tarczy) prawidłową odpowiedz i kolistym wgłębieniu umieszcza drewniany klocek. Czynność ta powtarza do momentu, aż wszystkie 12 zadań zostanie rozwiązanych. Po zakończeniu zdejmujemy tarczę, odwracamy ją na druga stronę, ponownie nakładamy na paletę i sprawdzamy poprawność odpowiedzi. Jeżeli kolory i rodzaje klocków odpowiadają tym na tarczy,to znaczy, że zadania zostały wykonane prawidłowo. Zdjęcie poniżej przedstawia prawidłowa rozwiązaną planszę. Ignasiowi bardzo podoba się fakt, że na każdym etapie gry, może dokonać samokontroli (odwracając planszę). Zapewnia mu to dużą pewność siebie.   

Zestaw Paleta Wyprawka Pierwszoklasisty zawiera kilka rodzajów zadań. Są wśród nich zadania na spostrzegawczość, działania metematyczne czy językowe. Wszystkie zadania dostosowane zostały do  możliwości i umiejętności dzieci w tym wieku, a zadania stworzone zostały w oparciu o założenia podstawy programowej klasy pierwszej.. Podczas zabawy Paleta dzieci rozwijają:
- percepcję wzrokową,
- umiejętności matematyczne,
- umiejętności językowe,
- spostrzegawczość,
- logiczne myślenie,
- kształtują osobowość i charakter. 
Zabawa paletą jest bardzo ciekawa, dzieci interesują się systemem i z chęcią "rozkodowują" poszczególne elementy układanka, aż całość zostanie ułożona. Ignaś od kiedy otrzymał Paletę z dużym zainteresowanie i ciekawością przechodził do kolejnych tarcz. Zawsze z dużym zaangażowaniem i ciekawością odkrywał kolejne zależności. Do tej pory Ignaś pracował na kilku różnych systemach edukacyjnych (Bambin LUK, Logico Primo, Smart tray, Smart Book i Fun Thinker), ale Paleta wyróżnia się ciekawą formą co sprawia, że jest jego zdecydowanym faworytem.Jakość wykonania zarówno elementów drewnianych jak i papierowych tarcz jest na najwyższym poziomie. Drewno wykończone zostało idealne, natomiast tarcze wykonane z grubego połyskującego papieru. Ponadto wszystkie tarcze znajdują się w poręcznej papierowej teczce co znaczenie ułatwia ich przechowywanie i sortowanie.


Czy polecamy??? Zdecydowanie Tak :-)


Zestaw można zakupić TUTAJ Wpis powstał w ramach projektu #‎grajmy‬ 

http://mamajanka.blogspot.co.uk/2016/02/grajmy.html

Komentarze

  1. To jest super! Z resztą jak wiele produktów tego wydawnictwa :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Potwierdzam, mamy kilkanaście pozycje tego wydawnictwa i wszystkie warte są polecenia :-)

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty