Przejdź do głównej zawartości

Kontrastowa dynia :-)

Dynie, dynia dynia :-) u nas kolejna dynia :-) Tym razem zrobiona metoda kontrastu :-) 

Poniżej sześć zdjęć objaśniających kolejne kroki jak należy przygotować kontrastową dynię :-)

1. Potrzebne sprzęty:
    - dwie kartki - czarna i pomarańczowa,
    - nożyczki,
    - klej.

2. Jedną kartkę zostawiamy w całości a drugą przecinamy na pół (bez znaczenia którą).
3. Z mniejszej kartki wycinamy pół dyni. Ramkę kładziemy z jednej strony a dynie z drugiej.
4. Wycinamy usta i ponownie kładziemy wycięty fragment na drugiej stronie.
5. Następnie tak samo postępujemy z nosem...
6. ... i okiem. (UWAGA!!! tutaj potrzebna pomoc dorosłego przy wycinaniu oka nożem).


Gdy mamy już wszystko wycięte możemy przystąpić do przyklejania naszej dyni na kartkę :-). Należy zacząć od wyciętej ramki, dzięki temu wszystkie pozostałe elementy uda się dziecku z łatwością dopasować równo.  
A oto i nasza kontrastowa dynia :-)
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie