Przejdź do głównej zawartości

Jesienne liście

Co nam się kojarzy z jesienią? Oczywiście spadające z drzew liście :-) Dlatego ostatnio Ignacy postanowił takie jesienne liście namalować :-)


W skład niezbędnika malarza wchodziło :-):
- dwie białe kartki,
- farby,
- pędzel,
- klej.


Wycięłam 6 identycznych listków. Następnie Ignacy malował każdy z nich na jeden kolor. Pierwsze wybrał kolor czerwony :-)


Następnie pomalował liścia na kolor żółty.


Gdy dwa listki były już gotowe przyłożył je do siebie pomalowanymi stronami, chwilkę przytrzymał, a następnie odkleił je od siebie.


 Efekt jaki uzyskał po odklejeniu listków od siebie :-)


Następnie pomalował kolejnego żółtego listka...


...i zielonego.


Po czy ponownie przyłożył je do siebie pomalowanymi stronami.


Po ich odklejeniu mieliśmy już cztery jesienne listki :-)


Na koniec jeszcze raz kolor czerwony...


.. i zielony...


...ostatnie przyłożenie...


...i nasze listki już gotowe. :-)


Odstawiliśmy je do wyschnięcia i na drugi dzień Ignaś przykleił je na kartkę, tworząc jesienny obraz z liści :-)A oto co powstało :-)
Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)