Przejdź do głównej zawartości

Jesienne drzewko 3D

Sezon na jesienne drzewka w pełni :-) tak więc u nas kolejne dzieło powstało :-)Co potrzebował Ignacy do wykonanie kolejnego jesiennego drzewka 3D:
- brązową kartkę papieru (okazało się że w moim zestawie kartek nie ma koloru brązowego, więc wydrukowałam dwustronnie cała kartkę w kolorze brązowym, niestety okazało się, że nasz tusz się kończy i kolor wyszedł powiedziała bym średnio :-), ale mimo to Ignacy postanowił zrobić drzewko :-)
- pomarańczowy, czerwony i żółty papier,
- taśma dwustronna,
- ołówek,
- klej,
- nożyczki.   


Pierwsze należy narysować wzdłuż brązowej kartki linię biegnącą od dolnej części lewej strony do prawej górnej części prawej strony kartki (patrz zdjęcie poniżej).


Następnie nacinamy kartkę do narysowanej linii, tworząc lekkie półkole.Gdy kartka jest nacięta na całej długości, należy przykleić na brzegu kartki taśmę (od strony najdłuższego nacięcie)...


...odwrócić kartkę i zrolować kartkę (zaczynając od strona z najkrótszym nacięciem).

Gdy nasze drzewko jest już sklejone należy pozaginać nacięte paski w różnych miejscach i na różne strony :-)
Następnie wycinamy listki...


...i przyklejamy je do naszych gałązek

I nasze kolejne drzewko jest już gotowe :-)
Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)