Przejdź do głównej zawartości

Jesienne drzewko 3D

Jesień zawitała już na dobre, krajobrazy przypominają o tym na każdym kroku. A my dzisiaj przychodzimy do Was własnie z takim jesiennym krajobrazem - jesiennym drzewkiem :-)Do wykonania naszego wełnianego drzewka potrzebowaliśmy:
- brązowej wełny,
- kartki,
- nożyczek,
- i kleju na gorąco. Przed rozpoczęciem przygotowałam związane na jednym końcu kawałki wełny. Z tak przygotowaną wełną Ignacy mógł rozpocząć zaplatanie drzewka. 


Zadaniem było upleść drzewko z warkocza. Na samym początku warkocz był pleciony z całości, przez co powstałam najgrubsza część drzewa - pień.
Gdy pień był już gotowy. Rozdzieliłam Ignasiowi pozostałą część wełny na cieńsze pasma, z których zaplótł gałęzie.Po kilku minutach nasze drzewko było już gotowe. Bardzo nam się spodobał końcowy efekt. A ja cieszyłam się, że poza dobrą zabawą Ignaś przy okazji ćwiczył motorykę małą.


Na koniec zostało jeszcze przykleić nasze drzewko na kartkę papieru...


... i gotowe :-)Jak Wam się podoba nasza wersja jesiennego drzewka? :-0

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)