Przejdź do głównej zawartości

Jesienne drzewko 3D

Ach, patrzę tak na te drzewka Ignasiowe i aż miło mi się robi na serduchu :-). Tak, tak, dzisiaj kolejne jesienne drzewko powstało u nas :-). Synek stał się monotematyczny tylko drzewka i drzewka ostatnio tworzy :-) no jeszcze zwierzaki, ale te jeszcze będą się pojawiały regularnie przez najbliższe miesiące.  Ale obiecujemy już niebawem pojawi się coś innego niż drzewko (choć i drzewka jeszcze w planach są, jak czas pozwoli :-)) 

A tymczasem dzisiaj Ignaś zrobił kolejne jesienne drzewko 3D. I jestem z niego strasznie dumna, pierwszy raz ciął moją maszynką do cięcia papieru i paseczki wyszły super równe :-).Aby zrobić nasze drzewko Ignaś potrzebował:
- kolorowego papieru (żółtego, pomarańczowego, czerwonego i zielonego)
- kartek z bloku tekturowego (szarego, żółtego, i brązowego),
- kleju,
- taśmy dwustronnej,
- nożyczek, 
- dziurkacza,
- maszynki do cięcia papieru.

Pierwsze Ignaś wziął się za wycinanie pasków, które później posłużyły mu do zrobienia jesiennych liści :-) 

Następnie podziurkował dziurkaczem, papier w tych samych kolorach co wcześniej wyciął paski.


Z brązowego papieru wcześniej przygotowałam koło, które następnie Ignaś przykleił na szary papier, tworząc tym samym podstawę dla naszego drzewka.


Następnie przykleił taśmą dwustronną również wcześniej przygotowane przeze mnie dwa pnie drzewa. Na dole zagięłam je ok 1,5 cm aby tam przykleić taśmę i te zagięcia skierował Ignaś do środka, tak żeby się stykały ze sobą.
Po czy skleił je do siebie ponownie przy użyciu taśmy dwustronnej.


Tak powstała nasza podstawa drzewka - pień :-)


Następnie Ignaś przeszedł do sklejania pasków, ponownie taśmą dwustronną umieszczał na jednym z końców i przyklejał do niego drugi koniec tworząc koło :-)


Gdy wszystkie "listki" czytaj kółka, były gotowe, można było zacząć umieszczać je na "konarze" a w zasadzie dwóch konarach (który zostały przeze mnie wcześniej przygotowane). Ponownie taśma dwustronna okazała się tu bezkonkurencyjna :-)


Przygotowanie pierwszego konaruPrzygotowanie drugiego konaru :-)Gdy wszystkie listki były już umocowane, Ignaś obkleił górę pnia taśmą dwustronna i przykleił do niego po dwóch stronach konary.


Oto umocowane konary na naszym pniu :-)


Na koniec jeszcze mały detal ;-0 kółeczka z dziurkacza Ignaś poprzyklejał na brązowej okrągłej podstawie, które mają symbolizować opadnięte jesienne liście :-)

Oto i efekt niemalże godzinnej pracy :-) Podoba się???  :-)


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Niezbędnik każdego chłopaka oraz Niezbędnik akażdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie - Wydawnictwo Debit

Dziś chciałam Wam przybliżyć dwie bardzo wartościowe książki, które w bardzo prosty, przystępny a przy tym subtelny sposób opisują zmiany jakie powstają w ciele dojrzewającego nastolatka. Dwa niezbędniki, jeden skierowany do chłopców, drugi do dziewczynek, to książki, które powinny trafić w ręce każdego nastolatka. Publikacje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Debit .