Przejdź do głównej zawartości

Jesienne drzewka :-)

Zabaw twórczych ciąg dalszy :-) a ich wynikiem są kolejne dwa jesienne drzewka :-) 


Tym razem do wykonania drzewek Ignacy potrzebował:
- płatków higienicznych,
- filtrów do kawy,
- barwników (żółtego i czerwonego) rozrobionych z wodą,
- dwóch szklanek,
- tacki,
- pipety.  


Pierwsze należy rozłożone płatki i filtry "pokolorować" według uznania :-)

Gdy wszystko jest już gotowe, należy odstawić wszystko do wyschnięcia. My pozostawiliśmy na dwa dni :-)


Po dwóch dniach wszystko było gotowe i Ignacy mógł wykonać kolejne jesienne drzewka :-) Potrzebował do tego:
- rolki,
- brązowego,
- papieru,
- taśmy dwustronnej,
- kleju,
- nożyczek.


Pierwsze drzewko powstało z płatków. Do przyklejonego pnia Ignacy dokleił pomalowane płatki tworząc piękną jesienną koronę drzewa :-)


Drugie drzewko powstało z filtrów do kawy oraz rolki. W wewnętrznej, górnej części rolki przykleił taśmę dwustronną i delikatnie przykleił do niej filtry, formułując koronę drzewa.
I jak się Wam podoba efekt końcowy? :-) 
Komentarze

  1. Niesamowite, jak inspirująca jest jesień. Piękne drzewka.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To prawda :-) a w tym roku pogoda wyjątkowo nas rozpieszcza :-)

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie