Przejdź do głównej zawartości

Impresjonizm - Jesienne Barwy

Jaką zapewnić dziecku rozrywkę na długie jesienne wieczory. My dzisiaj proponujemy namalowanie obrazu. Podsunęłam Ignasiowi pomysł namalowania obrazu przy użyciu czterech kolorów farb (żółtego, pomarańczowego, czerwonego i brązowego) oraz gąbek. W sumie powstały nam trzy bardzo podobne prace, jednak każda na swój sposób różniąca się od pozostałych. Zaproponowałam aby zgodnie z ideą impresjonizmu postarał się wyrazić swoimi obrazami ulotną, przemijającą chwilę "barw jesieni". Górnolotne, wiem, ale zobaczcie co nam pięknego powstało :-). Nie wspomnając już o dobrej zabawie podczas tworzenia :-0

Do pierwszego obrazu poza farbami i gąbkami, potrzebne nam były jeszcze gumki recepturki. Jak widać na poniższym zdjęciu Ignaś założył je na kartkę, dzięki czemu uzyskał cieniutkie linie na obrazie. 


A teraz już przystępujemy dzieła :-)Efekt końcowy po wyschnięciu i zdjęciu gumek :-)


Do drugiej pracy użyliśmy taśmy malarskiej, tworzą niedużą pajęczynę na kartce, dzięki czemu po zakończeniu uzyskamy efekt witraża.A oto i efekt końcowy po wyschnięciu i zdjęciu taśmy :_)  


Ostatnia praca powstała na czystej gładkiej kartce, bez dodatkowych efektów. 
A oto i efekt końcowy trzeciego dzieła :-)


Jeszcze trzy obrazy razem :-)


I jak Wam się podobają nasze impresjonistyczne "Barwy Jesieni"?

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)