Przejdź do głównej zawartości

Impresjonizm - Jesienne Barwy

Jaką zapewnić dziecku rozrywkę na długie jesienne wieczory. My dzisiaj proponujemy namalowanie obrazu. Podsunęłam Ignasiowi pomysł namalowania obrazu przy użyciu czterech kolorów farb (żółtego, pomarańczowego, czerwonego i brązowego) oraz gąbek. W sumie powstały nam trzy bardzo podobne prace, jednak każda na swój sposób różniąca się od pozostałych. Zaproponowałam aby zgodnie z ideą impresjonizmu postarał się wyrazić swoimi obrazami ulotną, przemijającą chwilę "barw jesieni". Górnolotne, wiem, ale zobaczcie co nam pięknego powstało :-). Nie wspomnając już o dobrej zabawie podczas tworzenia :-0

Do pierwszego obrazu poza farbami i gąbkami, potrzebne nam były jeszcze gumki recepturki. Jak widać na poniższym zdjęciu Ignaś założył je na kartkę, dzięki czemu uzyskał cieniutkie linie na obrazie. 


A teraz już przystępujemy dzieła :-)Efekt końcowy po wyschnięciu i zdjęciu gumek :-)


Do drugiej pracy użyliśmy taśmy malarskiej, tworzą niedużą pajęczynę na kartce, dzięki czemu po zakończeniu uzyskamy efekt witraża.A oto i efekt końcowy po wyschnięciu i zdjęciu taśmy :_)  


Ostatnia praca powstała na czystej gładkiej kartce, bez dodatkowych efektów. 
A oto i efekt końcowy trzeciego dzieła :-)


Jeszcze trzy obrazy razem :-)


I jak Wam się podobają nasze impresjonistyczne "Barwy Jesieni"?

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie