Przejdź do głównej zawartości

Impresjonizm - Jesienne Barwy

Jaką zapewnić dziecku rozrywkę na długie jesienne wieczory. My dzisiaj proponujemy namalowanie obrazu. Podsunęłam Ignasiowi pomysł namalowania obrazu przy użyciu czterech kolorów farb (żółtego, pomarańczowego, czerwonego i brązowego) oraz gąbek. W sumie powstały nam trzy bardzo podobne prace, jednak każda na swój sposób różniąca się od pozostałych. Zaproponowałam aby zgodnie z ideą impresjonizmu postarał się wyrazić swoimi obrazami ulotną, przemijającą chwilę "barw jesieni". Górnolotne, wiem, ale zobaczcie co nam pięknego powstało :-). Nie wspomnając już o dobrej zabawie podczas tworzenia :-0

Do pierwszego obrazu poza farbami i gąbkami, potrzebne nam były jeszcze gumki recepturki. Jak widać na poniższym zdjęciu Ignaś założył je na kartkę, dzięki czemu uzyskał cieniutkie linie na obrazie. 


A teraz już przystępujemy dzieła :-)Efekt końcowy po wyschnięciu i zdjęciu gumek :-)


Do drugiej pracy użyliśmy taśmy malarskiej, tworzą niedużą pajęczynę na kartce, dzięki czemu po zakończeniu uzyskamy efekt witraża.A oto i efekt końcowy po wyschnięciu i zdjęciu taśmy :_)  


Ostatnia praca powstała na czystej gładkiej kartce, bez dodatkowych efektów. 
A oto i efekt końcowy trzeciego dzieła :-)


Jeszcze trzy obrazy razem :-)


I jak Wam się podobają nasze impresjonistyczne "Barwy Jesieni"?

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Niezbędnik każdego chłopaka oraz Niezbędnik akażdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie - Wydawnictwo Debit

Dziś chciałam Wam przybliżyć dwie bardzo wartościowe książki, które w bardzo prosty, przystępny a przy tym subtelny sposób opisują zmiany jakie powstają w ciele dojrzewającego nastolatka. Dwa niezbędniki, jeden skierowany do chłopców, drugi do dziewczynek, to książki, które powinny trafić w ręce każdego nastolatka. Publikacje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Debit .