Przejdź do głównej zawartości

Dynia 3D

Po intensywnych ćwiczeniach spostrzegawczości, przyszedł czas na chwilę relaksu i zrobienie kolejnej dyni, tym razem w 3D :-). Bardzo łatwa w wykonaniu a przy tym efektowna :-)


Do zrobienia dyni potrzebne było:
- kolorowy papier (pomarańczowy, zielony i brązowy)
- okrągły przedmiot (do odrysowania) u nas był talerzyk,
- nożyczki,
- ołówek,
- taśma dwustronna.


Pierwsze należy odrysować kółka (Ignaś zrobił ich 8 pomarańczowych i dwa mniejsze zielone ale tutaj można według uznania zrobić ich mniej lub więcej).

                                               

...a następnie je wyciąć.Następnie Ignaś złożył wszystkie koła na pół.
Następnie należy obciąć końcówki półkoli po obu stronach.
Gdy wszystkie półkola zostaną już przygotowane, pozostaje ich sklejenie.


Do pierwszego półkola przyklejamy taśmę dwustronną (można użyć również kleju) i przyklejamy do niej kolejne półkole.Następnie czynność tą powtarzamy z kolejnymi półkolami


Gdy zostanie przyklejone ostatnie półkole...


...należy skleić ostatnią część z pierwszą łącząc tym samym wszystkie elementy w całość.


Na koniec jeszcze tylko zielone półkola jako listki......i z brązowego papiery ostatni detal...


...i dynia gotowa :-)


Nasza powędrowała w prezencie dla Ignasia kolegi, ale mamy w planach wykonać jeszcze jedną, która ozdobi Ignacego pokój :-)


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie