Przejdź do głównej zawartości

Dynia 3D

Po intensywnych ćwiczeniach spostrzegawczości, przyszedł czas na chwilę relaksu i zrobienie kolejnej dyni, tym razem w 3D :-). Bardzo łatwa w wykonaniu a przy tym efektowna :-)


Do zrobienia dyni potrzebne było:
- kolorowy papier (pomarańczowy, zielony i brązowy)
- okrągły przedmiot (do odrysowania) u nas był talerzyk,
- nożyczki,
- ołówek,
- taśma dwustronna.


Pierwsze należy odrysować kółka (Ignaś zrobił ich 8 pomarańczowych i dwa mniejsze zielone ale tutaj można według uznania zrobić ich mniej lub więcej).

                                               

...a następnie je wyciąć.Następnie Ignaś złożył wszystkie koła na pół.
Następnie należy obciąć końcówki półkoli po obu stronach.
Gdy wszystkie półkola zostaną już przygotowane, pozostaje ich sklejenie.


Do pierwszego półkola przyklejamy taśmę dwustronną (można użyć również kleju) i przyklejamy do niej kolejne półkole.Następnie czynność tą powtarzamy z kolejnymi półkolami


Gdy zostanie przyklejone ostatnie półkole...


...należy skleić ostatnią część z pierwszą łącząc tym samym wszystkie elementy w całość.


Na koniec jeszcze tylko zielone półkola jako listki......i z brązowego papiery ostatni detal...


...i dynia gotowa :-)


Nasza powędrowała w prezencie dla Ignasia kolegi, ale mamy w planach wykonać jeszcze jedną, która ozdobi Ignacego pokój :-)


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)