Przejdź do głównej zawartości

Trzy propozycje na jesienne prace plastyczne - DRZEWKA

Nasza ostatnia propozycja zapachowego jesiennego drzewka bardzo się Wam spodobała, co nas ogromnie cieszy :-), dlatego dzisiaj powracamy z kolejnymi propozycjami jesiennych drzew. Trzy drzewka a każde wykonane innym "przyrządem" :-)Do wykonania powyższych prac Ignacy potrzebował:
- farb w kolorach: brązowym, zielonym, czerwonym, pomarańczowym i żółtym,
- dwóch czystych kartek i jednej z wydrukowanym drzewem (bez liści),
- kilka korków do butelek,
- garść patyczków do uszu,
- nitki,
- oraz pędzelka.


Przechodząc do wykonania pierwszego drzewka, potrzebowaliśmy: czystej kartki, farb, pędzelka i korków do butelek


Pierwsze Ignaś namalował brązowe drzewo...
...a następnie używając korków odbijał kolorowe liście :-) Jest to super zamiennik dla naszych mazaków "do a dot", które są tak mało popularne w Polsce. Pomysł na wykorzystanie własnie korków zaczerpnęłam z zaprzyjaźnionego bloga TUTAJ. :-) Polecamy wszystkim super zabawa :-)

Drugie drzewo powstało również na czystej kartce. Podobnie jak przy pierwszym Ignacy rozpoczął od namalowania drzewa.
A gdy drzewo było gotowe, związaliśmy garść patyczków do uszu gumką i Ignaś zaczął malować liście :-)

Do trzeciego drzewka potrzebowaliśmy wydrukowanego drzewka. Pierwsze co trzeba było zrobić to zgiąć kartkę w pół (tak aby drzewo było zgięte na pół).
Następnie "zanurzył" nitkę w mieszance farb...
...i ułożył ją na kartce w górnej części drzewa w dowolnej formie (tworząc koronę drzewa).
Następnie ponownie zginamy kartkę (po linii zgięcia)...


...delikatnie przyciskamy...


...i wyciągamy nitkę.
Następnie otwieramy kartkę i mamy piękna jesienną koronę drzewa :-)Metodę z nitką zastosowaliśmy pierwszy raz. Teraz już wiemy, że użyliśmy za długiej nitki i zbyt dużo farby. Ale już wiemy jak następnie razem zrobimy :-)


Podobają się Wam nasze propozycje :-)


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)