Przejdź do głównej zawartości

Trzy propozycje na jesienne prace plastyczne - DRZEWKA

Nasza ostatnia propozycja zapachowego jesiennego drzewka bardzo się Wam spodobała, co nas ogromnie cieszy :-), dlatego dzisiaj powracamy z kolejnymi propozycjami jesiennych drzew. Trzy drzewka a każde wykonane innym "przyrządem" :-)Do wykonania powyższych prac Ignacy potrzebował:
- farb w kolorach: brązowym, zielonym, czerwonym, pomarańczowym i żółtym,
- dwóch czystych kartek i jednej z wydrukowanym drzewem (bez liści),
- kilka korków do butelek,
- garść patyczków do uszu,
- nitki,
- oraz pędzelka.


Przechodząc do wykonania pierwszego drzewka, potrzebowaliśmy: czystej kartki, farb, pędzelka i korków do butelek


Pierwsze Ignaś namalował brązowe drzewo...
...a następnie używając korków odbijał kolorowe liście :-) Jest to super zamiennik dla naszych mazaków "do a dot", które są tak mało popularne w Polsce. Pomysł na wykorzystanie własnie korków zaczerpnęłam z zaprzyjaźnionego bloga TUTAJ. :-) Polecamy wszystkim super zabawa :-)

Drugie drzewo powstało również na czystej kartce. Podobnie jak przy pierwszym Ignacy rozpoczął od namalowania drzewa.
A gdy drzewo było gotowe, związaliśmy garść patyczków do uszu gumką i Ignaś zaczął malować liście :-)

Do trzeciego drzewka potrzebowaliśmy wydrukowanego drzewka. Pierwsze co trzeba było zrobić to zgiąć kartkę w pół (tak aby drzewo było zgięte na pół).
Następnie "zanurzył" nitkę w mieszance farb...
...i ułożył ją na kartce w górnej części drzewa w dowolnej formie (tworząc koronę drzewa).
Następnie ponownie zginamy kartkę (po linii zgięcia)...


...delikatnie przyciskamy...


...i wyciągamy nitkę.
Następnie otwieramy kartkę i mamy piękna jesienną koronę drzewa :-)Metodę z nitką zastosowaliśmy pierwszy raz. Teraz już wiemy, że użyliśmy za długiej nitki i zbyt dużo farby. Ale już wiemy jak następnie razem zrobimy :-)


Podobają się Wam nasze propozycje :-)


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie