Przejdź do głównej zawartości

Syfon, Pies taki ja TY!

Seria dwóch książek autorstwa Iwony Kamińskiej. Obie książki opowiadają o losach psa imieniem Syfon oraz jego przyjaciół. Pierwsza część opowiadań Syfon, pies taki jak TY!, została wydana w 2013 roku. W 2015 autorka wydała drugą część przygód Syfon i uczucia. Główny bohater doczekał się również fan pega, na którego możecie zajrzeć TUTAJ. :-) Dzisiaj przybliżymy Wam pierwszą część przygód małego bohatera.
Syfon to pies po przejściach, mieszka ze swoją Panią w pięknym mieszkaniu, ale nie zawsze tak było! W przeszłości należał do innego Pana - okrutnego, brutalnego i bezwzględnego. Ale jak sam mówi o tym woli już nie pamiętać. Obecnie wraz z przyjaciółmi z podwórka Pućką, Wirusem, Atomem, Leonem i Kaktusem (nie do końca przyjacielem) cieszy się każdym dniem. Ale jak to bywa w życiu, nie zawsze jest tak różowo. Syfon musi poradzić sobie z wieloma uczuciami takimi jak strach, wstyd czy tęsknota. A jak wiadomo nie zawsze jest to łatwe!  
W pierwszej części akcja toczy się wiosną i latem. W tym czasie Syfon spędza wiele czasu w swoim ulubionym miejscu - śmietniku, hasa po parku ze swoją Panią, ale przede wszystkim przeżywa wiele wewnętrznych rozterek. Z pomocą i dobrą radą zawsze przychodzą mu przyjaciele, najmądrzejszy pies Atom, czy mały ptaszek Pućka zawsze są na miejscu by wspierać swego przyjaciela.    


Syfon jest wyjątkowym psem, podobnie jak ludzie myśli, czuje i tęskni, podobnie jak my jest bardzo ciekawy świata. Dzięki temu, każde dziecko czy to słuchając czy samodzielnie czytając książkę odnajdzie w niej przyjaciela Syfona - przyjaciela takiego jak oni :-)


Książka Syfon, pies taki jak TY!, jest przepiękną książką o uczuciach i emocjach, którymi targani są wszyscy z nas. Dziecko odnajduje w niej własny obraz uczuć i emocji, o których nie raz tak ciężko rozmawiać. Ale nie dla Syfona, on to potrafi i daje wspaniały przykład, jak można się z tym zmierzyć.

Książkę polecamy wszystkim bez wyjątku :-)


Niebawem opiszemy dalsze losy Syfona, zawarte w drugiej części "Syfon i uczucia" :-)


Tytuł - Syfon, pies taki jak TY!
Autor - Iwona Kamińska
Patronat prasowy - Miasto dzieci.pl
Oprawa - twarda
Liczba stron - 76

Komentarze

 1. Jakoś nie mogę się przekonac do Syfona :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyznaję, że imię pieska nie zachwyca :-) ale książka bardzo przekazuje bardzo ważne wartości w życiu każdego :-)

   Usuń
 2. Nie znalam tej książki.
  Imię paskudne, to fakt. Za to ilustracje piekne
  :-)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.