Przejdź do głównej zawartości

Pies - PROJEKT ZWIERZAKI CUDAKI 2

Wrzesień zapowiada się u nas bardzo twórczo. Będą eksperymenty, pierwszy warsztat w projekcie Dziecko na warsztat, będzie kolorowo i papierowo :-)

W projekcie ZWIERZAKI CUDAKI 2 jednym z zadań jest wykonanie pieska :-) Ignacy postanowił go namalować, ale inną niż zazwyczaj techniką. Nasza propozycja to użycie zamiast tradycyjnych pędzelków patyczków do uszu :-) Super frajda i ciekawy efekt końcowy :-0Do wykonania naszego kropkowanego pieska potrzebowaliśmy:
- szablony pieska (nasz był wycięty),
- brązowej farby,
- patyczków do uszu.


Teraz Ignaś mógł już przystąpić do malowania :-)
Fajna zabawa a przy okazji trening motoryki małej :-)

Oto nasz piesek :-) o roboczym imieniu Tobi


Wpis powstał w ramach projektu ZWIERZAKI CUDAKI 2


Nasza poprzednia praca w projekcie to:
Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)