Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Paleta barw - zabawa wspomagająca spostrzegawczość DIY

Dzisiaj pokażę Wam jak kilka lat temu wykorzystałam fakt, iż robiliśmy remont w domu i z próbek farb zrobiłam wówczas niespełna 3 - letniemu Ignacemu plansze z paletami barw. 

Na dwóch planszach przykleiłam dwa rzędy po 6 plakietek w danym kolorze ale o różnym odcieniu. Pod każdym rzędem pozostawiłam miejsce na dopasowanie takiej samej plakietki o tym samym odcieniu. Wszystko oczywiście zostało zalaminowane ;-)Super zabawa podczas której dzieci ćwiczą spostrzegawczość. Ponadto zabawa dostarcza wrażeń sensorycznych oraz poprawia koncentrację.U nas zabawa już przeszła do historii, a szkoda bo bardzo ją oboje lubiliśmy.


Ja zrobiłam jedynie 4 kolory, ponieważ Ignacy bezbłędnie wykonał zadanie już za pierwszym razem, więc uznałam że szkoda mojego czasu na wycinanie kolejnych kolorów :-0


Mamy nadzieję, że podsunęliśmy pomysł co zrobić z niepotrzebnymi już próbkami farb. A może ktoś wybierze się do sklepu z farbami jedynie po próbki do zrobienia plansz???? :-)


Komentarze

 1. Już wiem, że po budowie domu trzeba chomikować wszystko. Co prawda ścian jeszcze nie ma, ale próbniki są :) Już wiem, jak je w przyszłości wykorzystać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :-) mi się marzyły takie podłużne próbki z nich super rzeczy wychodzą, ale u nas były niedostępne. Najbliżej były w USA :-(

   Usuń
 2. ale super sprawa! zrobię takie synkowi:) ale myślę, że można to zrobić z kartek papieru w różnych odcieniach i zalaminować:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tez tak można, ja nie miałam kartek jednego koloru w kilku odcieniach, a próbek w domu było dużo to je wykorzystałam. Wcześniej próbowałam wydrukować taką paletę, ale nie wychodziło

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty