Przejdź do głównej zawartości

Kreatywna układanka 4 haczyki - Hape

Kolejną nasza propozycją zabawki dla młodszych dzieci, która u nas się sprawdziła zapewniając długie godziny zabaw jest drewniany sorter od firmy Hape. Zestaw składa się z 16 elementów. Cztery z nich to podstawki w formie puzzli, na których umieszczone są drążki oraz 12 kolorowych kształtów (kółek, trójkątów, prostokątów i kwadratów) po trzy w każdym z kształtów. Każdy z drążków ma kilka wystających kołeczków (występują w różnej ilości i odmiennych układach), natomiast każdy z kształtów posiada wyżłobienia odpowiednio dopasowane, tak aby pasowały tylko na jeden z drążków.


Zadaniem dziecka jest dopasowanie określonych kształtów to odpowiedniego drążka i je na niego nałożyć. Każdy kształt występuje potrójnie ale ich kolorystyka się od siebie różni (występują w różnych odcieniach) i tu maluszek może przy okazji nakładania klocków ćwiczyć intensywność barw, układając od najjaśniejszego do najciemniejszego klocka lub odwrotnie.

Podczas zabawy dziecko ćwiczy nie tylko motorykę małą, ale również spostrzegawczość, koncentracje, cierpliwość, koordynację, kreatywność czy logiczne myślenie.Gdy wszystkie klocki znajdą się już na odpowiednich drążkach, przychodzi pora na zdjęcie uprzednio nałożonych klocków. I ta czynność wbrew pozorom również doskonale ćwiczy motorykę czy koordynację dwustronnąIgnaś jako trzy latek bardzo lubił układać i dopasowywać elementy tej układanki. Zawsze sprawiała mu wiele radości i zapewniała rozrywkę na dłuższą chwilę.Zabawka wykonana jest bardzo estetycznie i z bezpiecznych dla dziecka materiałów. Wszystkie elementy dokładnie wykończone. Całości dopełniają przepięknie dobrane kolory klocków.


Układankę z pewnością polecamy!!! :-)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)