Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Kreatywna układanka 4 haczyki - Hape

Kolejną nasza propozycją zabawki dla młodszych dzieci, która u nas się sprawdziła zapewniając długie godziny zabaw jest drewniany sorter od firmy Hape. Zestaw składa się z 16 elementów. Cztery z nich to podstawki w formie puzzli, na których umieszczone są drążki oraz 12 kolorowych kształtów (kółek, trójkątów, prostokątów i kwadratów) po trzy w każdym z kształtów. Każdy z drążków ma kilka wystających kołeczków (występują w różnej ilości i odmiennych układach), natomiast każdy z kształtów posiada wyżłobienia odpowiednio dopasowane, tak aby pasowały tylko na jeden z drążków.


Zadaniem dziecka jest dopasowanie określonych kształtów to odpowiedniego drążka i je na niego nałożyć. Każdy kształt występuje potrójnie ale ich kolorystyka się od siebie różni (występują w różnych odcieniach) i tu maluszek może przy okazji nakładania klocków ćwiczyć intensywność barw, układając od najjaśniejszego do najciemniejszego klocka lub odwrotnie.

Podczas zabawy dziecko ćwiczy nie tylko motorykę małą, ale również spostrzegawczość, koncentracje, cierpliwość, koordynację, kreatywność czy logiczne myślenie.Gdy wszystkie klocki znajdą się już na odpowiednich drążkach, przychodzi pora na zdjęcie uprzednio nałożonych klocków. I ta czynność wbrew pozorom również doskonale ćwiczy motorykę czy koordynację dwustronnąIgnaś jako trzy latek bardzo lubił układać i dopasowywać elementy tej układanki. Zawsze sprawiała mu wiele radości i zapewniała rozrywkę na dłuższą chwilę.Zabawka wykonana jest bardzo estetycznie i z bezpiecznych dla dziecka materiałów. Wszystkie elementy dokładnie wykończone. Całości dopełniają przepięknie dobrane kolory klocków.


Układankę z pewnością polecamy!!! :-)

Komentarze

Popularne posty