Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Jesienne drzewko - zabawka zręcznościowa DIY

U nas pogoda wrześniowa dopisuje, jest cieplej niż było w lipcu :-) dlatego korzystamy, "kradniemy" każdą wolną chwilkę na wyjazdy i zabawy na wolnym powietrzu :-). Ale jesień czai się już tuż za rogiem. I choć lato zdecydowanie jest naszą ukochana porą roku, to nie rozpaczamy z powodu nadejścia jesieni :-). Bo jesień to także piękny okres, dający wiele radości i możliwości ciekawych zabaw :-)
Dzisiaj pokażemy Wam jedną z naszych ukochanych jesiennych zabawek DIY (a może powinnam określić ją wielosezonowych bo wiosną na drzewku lądują piękne czerwone jabłuszka a latem kwiatki). Ale dzisiaj wersja jesienna :-)
Już ponad dwa lata z nami (jak na drzewo to bardzo krótki okres) nasze filcowe drzewko zręcznościowe  :-) A jak się u nas pojawiło? Otóż bardzo szybko i spontanicznie. Wycięłam z zielonego filcu koronę drzewa, z brązowego pień i 14 listków w jesiennych kolorach, Następnie przyszyłam pień do korony drzewa oraz guziki i zabawka była gotowa w pół godziny :-)
Ignaś bardzo lubi zabawy z naszym drzewkiem :-) z ogromną radością i przyjemnością zakłada listki na guziczki tworząc tym samym piękne jesienne drzewo :-0

Zabawa jest jednocześnie bardzo fajnym ćwiczeniem motoryki małej. Dziecko podczas zabawy nabiera umiejętności praktycznych potrzebnych każdemu człowiekowi na co dzień :-)Gdy nasze drzewko jest już gotowe prezentuje się właśnie TAK :-)Następnym etapem zabawy jest zdjęcie wszystkich listków z drzewa. I tu również dziecko ćwiczy w praktyce umiejętności potrzebne w życiu codziennym. Bardzo lubimy takie zabawy a metoda Montessori jest nam bardzo bliska :-)  


Na koniec jeszcze szybkie ćwiczenie sekwencyjne z wykorzystaniem listków i zabawę można rozpocząć od nowa :-)


Zachęcamy wszystkich do wykonania własnej wersji zabawki :-)

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty