Przejdź do głównej zawartości

Jesienne drzewko - zabawka zręcznościowa DIY

U nas pogoda wrześniowa dopisuje, jest cieplej niż było w lipcu :-) dlatego korzystamy, "kradniemy" każdą wolną chwilkę na wyjazdy i zabawy na wolnym powietrzu :-). Ale jesień czai się już tuż za rogiem. I choć lato zdecydowanie jest naszą ukochana porą roku, to nie rozpaczamy z powodu nadejścia jesieni :-). Bo jesień to także piękny okres, dający wiele radości i możliwości ciekawych zabaw :-)
Dzisiaj pokażemy Wam jedną z naszych ukochanych jesiennych zabawek DIY (a może powinnam określić ją wielosezonowych bo wiosną na drzewku lądują piękne czerwone jabłuszka a latem kwiatki). Ale dzisiaj wersja jesienna :-)
Już ponad dwa lata z nami (jak na drzewo to bardzo krótki okres) nasze filcowe drzewko zręcznościowe  :-) A jak się u nas pojawiło? Otóż bardzo szybko i spontanicznie. Wycięłam z zielonego filcu koronę drzewa, z brązowego pień i 14 listków w jesiennych kolorach, Następnie przyszyłam pień do korony drzewa oraz guziki i zabawka była gotowa w pół godziny :-)
Ignaś bardzo lubi zabawy z naszym drzewkiem :-) z ogromną radością i przyjemnością zakłada listki na guziczki tworząc tym samym piękne jesienne drzewo :-0

Zabawa jest jednocześnie bardzo fajnym ćwiczeniem motoryki małej. Dziecko podczas zabawy nabiera umiejętności praktycznych potrzebnych każdemu człowiekowi na co dzień :-)Gdy nasze drzewko jest już gotowe prezentuje się właśnie TAK :-)Następnym etapem zabawy jest zdjęcie wszystkich listków z drzewa. I tu również dziecko ćwiczy w praktyce umiejętności potrzebne w życiu codziennym. Bardzo lubimy takie zabawy a metoda Montessori jest nam bardzo bliska :-)  


Na koniec jeszcze szybkie ćwiczenie sekwencyjne z wykorzystaniem listków i zabawę można rozpocząć od nowa :-)


Zachęcamy wszystkich do wykonania własnej wersji zabawki :-)

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)