Przejdź do głównej zawartości

Jesienne drzewko 3D

Dzisiaj kolejna propozycja jesiennego drzewka, tym razem Ignacy tworzył w 3D. Nasze drzewko powstało z rolki i kolorowego papieru. Szybki, prosty i według nas efektowny sposób tworzenia :-)

Do przygotowania drzewka potrzebowaliśmy:
- rolek,
- kolorowego papieru,
- dziurkacza,
- kleju,
- nożyczekPierwszym zadaniem było nacięcie rolki od góry, na środku.Następnie należy wyciąć koronę drzewa z brązowego papieru


Następnie najdłuższy etap w przygotowaniu materiałów. Ignacy dziurkaczem wycinał dziurki a potem je wszystkie zebrał na talerzyk.


Efekt dziurkowania :-)


Następie przyszedł czas na przygotowanie korony drzewa. Pierwsze co należy zrobić to "wykropkować" klejem miejsca w których chcemy przykleić "listki"...


... a następnie Ignaś rozsypywał wcześniej wycięte kolorowe kółeczka, tworząc tym samym piękną mozaikę jesiennych kolorów


Gdy jest już spora ilość nasypanych kółek trzeba je zsypać, tak aby pozostały tylko te już przyklejone...


...i nadal kontynuować rozsypywanie nasze listki


Gdy nasza korona jest już gotowa,pozostaje już tylko delikatnie nałożyć koronę na wcześniej naciętą rolkę (pień naszego drzewa :-)) i drzewko gotowe :-)

A oto efekt końcowy.


Drzewko zagościło u nas na stałe. Ozdabia Ignacego pokój jako jesienna dekoracja :-)


Komentarze

 1. Eleganckie drzewo :-)
  Dobra robota

  OdpowiedzUsuń
 2. Prawdziwe jesienne drzewo. Piękne, a Synek wykazał się niezwykłą cierpliwością przy naklejaniu.
  Czy ja dobrze widzę, rolki ze sklepu? Fajna sprawa, bo jakoś mam opory do robótek z użyciem tych prosto z toalety, zwłaszcza na zorganizowanych warsztatach. Co innego w domu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak rolki ze sklepu. Ja też nie używam tych po papierze toaletowym. Co prawda czasami zdarzy mi się użyć po papierowych ręcznikach, ale tu używam w kuchni :-)

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)