Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Graj w spostrzegawczość z kameleonem Leonem - Kapitan Nauka

Bardzo lubimy wszelkiego rodzaju zabawy na spostrzegawczość. Wiemy jak bardzo ważne jest jej ćwiczenie już od najmłodszych lat i staramy się "nie zaniedbywać" jej podczas codziennej zabawy. Na pewno niektórzy z Was spotkali się już z kilkoma chociażby materiałami do druku, które to przygotowałam dla Ignasia. Ale dzisiaj mowa będzie nie o tym. Dzisiaj chcę Wam pokazać jedną z nowości od Kapitana Nauki, grę, która służy właśnie przede wszystkim ćwiczeniu spostrzegawczości. Nie mogę oczywiście w tym miejscu nie wspomnieć dobrej zabawie,która towarzyszy graczom podczas rozgrywki. Przedstawiamy Wam Graj w spostrzegawczość z kameleonem Leonem.W opakowaniu znajduje się:
- książeczka (która jest swego rodzaju poradnikiem i k z której dowiecie się wiele na temat spostrzegawczości, na co wpływa,jak ją rozwijać oraz przyczyny jej zaburzeń), 
- 8 kart specjalnych (z pojedynczym kameleonem)
- 40 dwustronnych kart (każda strona karty zawiera 8 kameleonów)
Przed rozpoczęciem rozgrywki należy ułożyć wszystkie karty specjalne tak aby każdy  z graczy miał do nich taki sam dostęp. Pozostałe 40 kart układa się na stosie. Grę rozpoczyna najmłodszy z graczy odsłaniając pierwszą z góry kartę i kładąc ją na widocznym miejscu dla wszystkich. W tym momencie rozpoczyna się "walka" na oczy. Każdy z graczy stara się w jak szybciej odnaleźć, który z 8 kameleonów znajdujących się na kartach specjalnych został pominięty na odsłoniętej karcie. Ten kto pierwszy odnajdzie brakującego kameleona, odnajduje go wśród kart specjalnych i kładzie na nim rękę.


Zasady gry są stosunkowo proste, gra przeznaczona jest dla dzieci od 6 do 9 roku życia, a grać w nią może od 1 do 8 graczy.


Z Ignasiem trenujemy spostrzegawczość od dawna, ale sympatyczny Leon przypadł mu bardzo do gustu. Z chęcią po nią sięga i nigdy nie kończymy tylko na jednej rozgrywce. Nawet Ignacego tata docenił grę stwierdzając, że "...pomysłowy ten Kapitan Nauka" :-). Gra okazała się wspaniały uzupełnieniem a przede wszystkim urozmaiceniem podczas częstych ćwiczeń spostrzegawczości.


Poza proponowaną rozgrywką, karty mogą również służyć innym zabawą wspierającym rozwój i poprawę spostrzegawczości. Dziecko na kartach może odnajdować dwa takie same Leony. Należy tu zaznaczyć, że każda z 40 kart ma tylko jedną parę takich samych kameleonów.


Karty specjalne zawierają 8 kameleonów (po dwa w danym kolorze), mimo, iż różnią się one wzorami,karty z powodzeniem można wykorzystać do szybkiej rozgrywki i zagrać w memory, ćwicząc  pamięć. Można również wykorzystać kostkę do gry,stworzyć własne zasady i grać z Leonem na własnych zasadach :-)

Polecamy!!! :-)


Grę można kupić TUTAJ 


Wpis powstał w ramach projektu #‎grajmy‬ 


Komentarze

  1. My jesteśmy na etapie Pierwszych Słówek. Kart są świetne! Myślę o zakupie innych propozycji :) Zapraszam przy okazji do siebie :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty