Przejdź do głównej zawartości

Gra DIY "Wzorowe kubki" PROJEKT "Grajmy"

Dziewięć papierowych kubków, kolorowy i biały papier wystarczą aby wykonać fajną grę dla dzieciaczków :-). 

Jak wykonać naszą grę! Otóż nic trudnego.
Odrysowujemy spód kubków na kolorowym papierze po dwa kółka w danym kolorze (my zdecydowaliśmy się na 4 kolory - żółty, czerwony,zielony i niebieski, ale Wy możecie zrobić własna wersję z, mniejszą lub większą liczbą elementów). Następnie je wycinamy i przyklejamy na spodach kubków (tworząc pary po dwa kubki w jednym kolorze) dziewiąty kubek pozostaje biały.

UWAGA!!! 

Nasza gra przygotowana jest dla dwóch graczy, jeżeli chcecie grać w większą liczbę osób należy przygotować więcej par kubków. 

Następnie należy zrobić karty z w wzorami (ja nasze zrobiłam na komputerze i wydrukowałam, ale równie dobrze można je zrobić odręcznie). Dla chętnych nasze karty z wzorami są do pobrania TUTAJ

Gdy nasze kubki i karty z wzorami są już gotowe, można zasiąść do rozgrywki:-)


Na czy polega nasza gra???

Każdy z graczy ma do dyspozycji komplet kubków (po jednym w danym kolorze). Biały kubek umieszczamy tak aby wszyscy gracze mieli do niego taki sam dostęp.
Następnie jeden z graczy wybiera jeden z wzorów i kładzie go na środku stołu. W tym momencie rozpoczyna się wyścig z czasem. Każdy zawodnik ma za zadanie jak najszybciej ułożyć swoje kubki jeden w drugim w kolejności zgodnej z wylosowanym wzorem. Po ułożeniu całego wzoru należy wszystkie kubki umieścić na białym kubku. Kto pierwszy ten lepszy i wygrywa :-)Oczywiście po zakończeniu układania zawodnicy rozkładają swoje kubki po kolei w celu sprawdzenia zgodności ze wzorem, jeżeli wszystko się zgadza, osoba, która jako pierwsza poprawnie ułożyła wzór zatrzymuje kartę ze wzorem. Następnie zabawa rozpoczyna się od nowa już z nowym wzorem. Zwycięzcą całej rozgrywki jest gracz, który po zakończeniu gry (wyczerpaniu wszystkich 9 wzorów) zbierze większą liczb kart z wzorami.Gra poza wspaniałą rozgrywką i dużą dawką emocji ćwiczy pamięć, koncentrację, refleks oraz koordynację.
Gra jest z nami od niedawna (kilku tygodni), ale już teraz wiemy, że będzie niezastąpiona podczas zbliżających się długich wieczorów :-)My nasza grę wykorzystujemy w jeszcze jeden sposób :-) Ignaś losuje wzór, zapamiętuje go, następnie zasłania go i układa kubki z pamięci :-) Wspaniały trening, a jak wiadomo trening czyni mistrza :-)Zachęcamy wszystkich do wykonania własnej wersji gry :-)

Inspiracją do wykonania naszej kubkowej wersji gry była posiadana przez nas gra Rapido firmy HAPE o której możecie przeczytać TUTAJ 

Podobną grę i wiele innych fantastycznych inspiracji znajdziecie również TUTAJ   POLECAMY!!!
ZAJRZYJCIE A SIĘ PRZEKONACIE :-)


Wpis powstał w ramach projektu #grajmy

Komentarze

  1. Zabieramy sie za tworzenie ! :)
    http://gabrysiowetestowaniee.blogspot.com/2016/09/uwielbiam-szperac-w-internecie.html

    OdpowiedzUsuń
  2. :( mi linka z kartami do pobrania wogle nie podswietla i nie moge pobrac szkoda:( pomysł super :)

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.