Przejdź do głównej zawartości

Filcowa tęcza DIY - szeregowanie według wielkości

Kolejna wyszperana zabawka DIY z mojego kochanego filcu :-) Tęcza do ćwiczeń szeregowanie według wielkości :-) Żadna filozofia, 6 półkoli w kolorach tęczy. Począwszy od czerwonego koloru, który jest największy, kolejne wycięłam proporcjonalnie mniejsze jeden od drugiego. Na koniec wycięłam białą chmurkę i zabawka była gotowa.   
Fajna zabawa na Dzień Świętego Patryka :-)


Dzieci podczas zabawy w mik zapamiętują kolejność kolorów tęczy, co jest dodatkowym atutem zabawki :-)

U nas tęcza była jedną z częściej używanych przez 2-3 letniego Ignacego :-) Obecnie na co dzień zalega na spodzie pudła :-), ale ostatnio wygrzebałam ją aby Wam pokazać :-)


Zachęcamy do wykonania własnej tęczy :-)

Komentarze

 1. Kiedys zrobimy.
  Cyrkiel mi szwankuje :-) hihi.
  Teczr mozna zeobic i z innego materialu, choc ju nie to samo :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jaki jest to filc gruby czy cienki? Ile największe półkole ma cm? Z góry dziękuję za odpowiedź

  OdpowiedzUsuń
 3. Ups, brakuje koloru granatowego...

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)