Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Dzienniki Pilar - Mała podróżniczka w Grecji i Amazonii - Wydawnictwo Skrzat

Lato minęło nie wiem kiedy, koniec wyjazdów i leniuchowania. Ale jedno co u nas się nie zmieniło, to czytanie książek. Dzisiaj dwie pozycje z wydawnictwa Skrzat. Dzienniki Pilar to seria dwóch książek opowiadająca o 10 letniej dziewczynce, która uwielbia podróżować a przy tej okazji przeżywa niesamowite przygody i odwiedza niemalże magiczne miejsca :-) Autorka serii jest mieszkająca w Rio de Janeiro pisarka i podróżniczka Flavia Lins e Silva.
W pierwszej części serii zatytułowanej Dziennik Pilar Mała podróżniczka w Grecji, poznajemy Pilar, jej mamę i dziadka Pedra. Mieszkają razem w "labiryncie z książek". Mała bohaterka nie zna swojego taty, który przed 10 laty wyruszył w rejs i nigdy z niego nie powrócił. Jej marzeniem jest odnaleźć kiedyś tatę.


Pilar w prezencie od swojego ukochanego dziadka dostała magiczny hamak, który może przenieść ją do każdego zakątka na ziemi.  W pierwszą podróż wyruszyła do Starożytnej Grecji. A tam działo się bardzo dużo. Wraz ze swoim kotem Sambą i przyjaciółmi dociera na sam Olimp, gdzie staje do zawodów a jej rywalem jest nie kto inny jak sam Herkules. Dziewczynka nie boi się wyzwań. Nie odstraszyły ją również bramy Hadesu. W Grecji Pilar ma jeden cel odnaleźć swojego ukochanego dziadka, który wyruszył w podróż do Grecji i już z nie nie powrócił. Bohaterka nie boi się podjąć żadnego wyzwania aby osiągnąć swój.Pilar przezywa także chwile grozy, ale zawsze wychodzi obronną ręką z opresji. Jak zakończyła się jej przygoda w Starożytnej Grecji? Czy udało jej się odnaleźć dziadka Pedra i czy wrócił wraz z nią do domu? O tym wszystkim przekonacie się czytając jej dziennik.Druga część przygód Pilar nosi tytuł Dziennik Pilar Mała podróżniczka w Amazonii. Podobnie jak w pierwszej części Pilar używając w podróż dzięki swojemu magicznemu hamakowi. Tym razem jednak Pilar zamierza odszukać swojego ojca. Posiada tylko jedno jego zdjęcie sprzed 10 lat, ale mimo to jest jak zawsze zdeterminowana i dąży do celu, bez względu na na trudy i przeciwności losu. W Amazonii poznaje Mairę i Birę, którzy wraz z Pilar, Brenem i Sambą wyruszają w rejs po Amazonce.


Podczas rejsu czeka ich wiele niespodzianek i niesamowitych przygód. Poza wspaniałymi opisami amazońskiej przyrody, książka została również pięknie zilustrowana przez Joanę Penne.Już na samym początku podróży Pilar i jej przyjaciele przekonują się, że dzika Amazonia jest bardzo niebezpiecznym miejscem, gdzie za rogiem czyha niebezpieczeństwo.Pilar wraz z przyjaciółmi przezywają wiele przygód. Nie brakuje również chwil grozy. Ale czy udaje jej się odnaleźć zaginionego ojca? Czy bezpiecznie powrócą na ląd? I jaką niespodzianka będzie czekała na Pilar w domu po powrocie z Amazonii? O tym i wielu innych przygodach przeczytacie w Dzienniku Pilar z Amazonii :-)Tytuły - Dziennik Pilar Mała podróżniczka w Grecji i Amazonii
Autor - Flavia Line e Silva
Ilustracje - Joana Penna
Wydawnictwo - Skrzat
Oprawa - miękka
liczba stron -  160

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty