Przejdź do głównej zawartości

Zestaw Konstrukcyjny "Zaprojektuj i Wybuduj"

Dzisiaj chcemy Wam pokazać bardzo fajną zabawkę dla miłośników majsterkowania. Nie jest to typowy zestaw z młotkami, miarkami, szlifierkami innymi cudami :-) Mowa o zestawie Build & Design Mosaic Puzzle firmy Universe of imagination.W bardzo poręcznym pudełku znajdziemy osiem przegródek, cztery kwadratowe na środku oraz cztery po bokach pudełka w kształcie litery L. A w tych przegródkach znajdziecie aż 180 elementów, z których wyczarować można dosłownie wszystko. Wszystko zależy od wyobraźni dziecka :-) 

Elementy wchodzące w skład zestawu to:

- kwadraty 32 sztuki, każdy z 9 dziurkami (w czterech kolorach po 8 sztuk),
- kółka 32 sztuki, każde z 5 dziurkami (w czterech kolorach po 8 sztuk),
- trójkąty 32 sztuki,każdy z 6 dziurkami (w czterech kolorach po 8 sztuk),
- prostokąty 32 sztuki,każdy z 3 dziurkami (w czterech kolorach po 8 sztuk),
- 50 śrubek w pięciu kolorach po 10 sztuk
- oraz śrubokręt.Wszystko pięknie posegregowane (zdradzę Wam, że jest to świetny pomysł na ćwiczenie kategoryzacji).


Niebieskie przeźroczyste pudełko ma białe solidne zamykanie ze 169 dziurkami i służy jako plansza do majsterkowania, budowania, projektowania czyli świetnej zabawy :-)Na opakowaniu znajduje się siedem wzorów, które można odwzorowywać :- ) Poniżej jeden z nich RYBKA :-)...


...jest też HELIKOPTER...


...KWIATEK...


... czy CIUCHCIA :-0


Ale to dopiero początek zabawy, ponieważ możliwości tworzenia rysunków jest masa :-) Były u nas już motyl, domek z ogrodem, piesek, żyrafa, ciężarówka, plac zabaw, kosiarka... tyle przychodzi mi teraz do głowy, ale jestem pewna, że to tylko kilka z wielu pozycji :-)

Poniżej chłopczyk w wykonaniu Ignasia :-) 
Zestaw sprawdza się również genialnie nie tylko do ćwiczeń motoryki małej, pobudzania i kreowania wyobraźni, cierpliwości czy koordynacji wzrokowo  - ruchowej. Przy tym wszystkim jest również super urozmaicenie przy układaniu sekwencji ... ...układanek lewopółkulowych...Oczywiście nie jest to koniec możliwości jakie daje zestaw. Kilka inne propozycje zabaw to:

- uzupełnianie sekwencji,
- nauka kolorów i kształtów,
- kategoryzacja według koloru lub kształtu,
- kodowanie,
- budowanie symetrycznych konstrukcji i układów


Wszystkie elementy zabawki wykonane są z bardzo wytrzymałego, bezpiecznego dla dzieci plastiku. Każdy najdrobniejszy element został wykończony bardzo starannie, a moje serce skradły przepiękne kolory :-)

Komentarze

  1. gdzie mozna ten zestaw kupic/ bardzo fajny prezent na urodziny dla mojego franusia bylby. pozdrawiam babcia bozenka


    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.