Przejdź do głównej zawartości

Warstwowe puzzle anatomiczne "Twoje Ciało"

Nie tak dawno pisałam o czwartym członku naszej rodziny Teofilu (kościstym przyjacielu) tutaj. Wspomniałam tam również o pewnych puzzlach anatomicznych, i dzisiaj właśnie o nich będzie. My posiadamy parę (tzn. chłopca i dziewczynkę, dostępna jest jeszcze kobieta w ciąży). 

Warstwowe puzzle "Twoje ciało" są wspaniałą zabawką, dzięki której z łatwością wprowadzimy dziecko w fascynujący świat anatomii. Puzzle składają się z pięciu warstw. Układ kostny jest namalowany na dnie drewnianej podstawki w której układa się kolejne warstwy. Następnie nakłada się warstwę z narządami wewnętrznymi, mięśniami oraz skórą, na samym końcu postać (dziewczynki/chłopca) w ubraniu. Każda para puzzli składa się z 28 elementów.


Podczas zabawy puzzlami dzieci:
- uczą się budowy ciała, poznają te części ciała, które są nie widoczne gołym okiem,
- poznają nazewnictwo poszczególnych części ciała człowieka,
- ćwiczą logiczne myślenie,
- ćwiczą motorykę małą,
- poprawiają swoją koncentrację.


Wszystkie elementy puzzli wykonane są z drewna. Na rynku jest kilka firm, które posiadają tego typu puzzle w swojej ofercie. Chłopca posiadamy z firmy Beleduc, natomiast dziewczynkę zakupiliśmy w jednym z marketów. Koncepcja obu par puzzli jest identyczna. Niewielka różnica występuje w wykonaniu a raczej wykończeniu elementów. Chłopiec jest znacznie staranniej wykonany, dopracowany, wszystkie elementy pasują do siebie idealnie, nie ma tu mowy o przerwach między poszczególnymi częściami. Dziewczynka z kolei nie ma aż tak dokładnie pasujących do siebie elementów, jednakże nie wpływa to na walory edukacyjne zabawki, nie przeszkadza również w układaniu. 

Znacząca różnica pomiędzy puzzlami występuje w cenie. Puzzle firmy Beleduc są kilkukrotnie droższe od wersji marketowej.   


Ignacy jako 3-4 latek uwielbiał układać te puzzle, do dzisiaj chętnie po nie sięga na półkę. Dzięki nim nauczył się nie tylko nazw układanych warstw (które są również namalowane na podstawce z lewej strony), ale również nazw organów wewnętrznych. Ponadto uświadomił sobie bardzo szybko różnicę w budowie ciała pomiędzy chłopcem a dziewczynką :-)


Puzzle polecamy wszystkim, którzy zaczynają swoją przygodę z anatomią :-)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)