Przejdź do głównej zawartości

Warstwowe puzzle anatomiczne "Twoje Ciało"

Nie tak dawno pisałam o czwartym członku naszej rodziny Teofilu (kościstym przyjacielu) tutaj. Wspomniałam tam również o pewnych puzzlach anatomicznych, i dzisiaj właśnie o nich będzie. My posiadamy parę (tzn. chłopca i dziewczynkę, dostępna jest jeszcze kobieta w ciąży). 

Warstwowe puzzle "Twoje ciało" są wspaniałą zabawką, dzięki której z łatwością wprowadzimy dziecko w fascynujący świat anatomii. Puzzle składają się z pięciu warstw. Układ kostny jest namalowany na dnie drewnianej podstawki w której układa się kolejne warstwy. Następnie nakłada się warstwę z narządami wewnętrznymi, mięśniami oraz skórą, na samym końcu postać (dziewczynki/chłopca) w ubraniu. Każda para puzzli składa się z 28 elementów.


Podczas zabawy puzzlami dzieci:
- uczą się budowy ciała, poznają te części ciała, które są nie widoczne gołym okiem,
- poznają nazewnictwo poszczególnych części ciała człowieka,
- ćwiczą logiczne myślenie,
- ćwiczą motorykę małą,
- poprawiają swoją koncentrację.


Wszystkie elementy puzzli wykonane są z drewna. Na rynku jest kilka firm, które posiadają tego typu puzzle w swojej ofercie. Chłopca posiadamy z firmy Beleduc, natomiast dziewczynkę zakupiliśmy w jednym z marketów. Koncepcja obu par puzzli jest identyczna. Niewielka różnica występuje w wykonaniu a raczej wykończeniu elementów. Chłopiec jest znacznie staranniej wykonany, dopracowany, wszystkie elementy pasują do siebie idealnie, nie ma tu mowy o przerwach między poszczególnymi częściami. Dziewczynka z kolei nie ma aż tak dokładnie pasujących do siebie elementów, jednakże nie wpływa to na walory edukacyjne zabawki, nie przeszkadza również w układaniu. 

Znacząca różnica pomiędzy puzzlami występuje w cenie. Puzzle firmy Beleduc są kilkukrotnie droższe od wersji marketowej.   


Ignacy jako 3-4 latek uwielbiał układać te puzzle, do dzisiaj chętnie po nie sięga na półkę. Dzięki nim nauczył się nie tylko nazw układanych warstw (które są również namalowane na podstawce z lewej strony), ale również nazw organów wewnętrznych. Ponadto uświadomił sobie bardzo szybko różnicę w budowie ciała pomiędzy chłopcem a dziewczynką :-)


Puzzle polecamy wszystkim, którzy zaczynają swoją przygodę z anatomią :-)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.