Przejdź do głównej zawartości

Puzzle Segmentowe od Goki - PROJEKT "Grajmy"

Ta fantastyczna "piramida z cegiełek" to Puzzle segmentowe od firmy Goki. W skład układanki wchodzi:
- drewniana podstawa w kształcie trójkąta,
- 10 drewnianych puzzle (które składają się z jednej bądź kilki cegiełek połączonych ze sobą w        poziomie, lub na skos),
- 20 kart z wzorami do odwzorowywania - karty są dwupoziomowe 
       * poziom I  stanowią wzory kolorowe,
       * poziom II to wzory w kolorze granatowym.

Zadaniem dziecka jest ułożenie takiego samego wzoru jak na wybranej plakietce, używając w tym celu drewnianych elementów/puzzli. 


Na podstawce pokazany jest jeden wzór do ułożenia, pozostałe nieregularne układa się na innej powierzchni płaskiej. Zadanie na pierwszy rzut oka mogą wydawać się banalne, ale dla 4-latka mogą okazać się nie lada wyzwaniem.


Karty z II poziomuIgnacy układa puzzle od 3 roku życia. Na początku układał na drewnianej podstawce, jako 4 latek przeszedł do kolorowych wzorów z plakietek. Obecnie przymierzamy się do granatowych wzorów,które nadal stanowią wyzwanie.
Gra jest bardzo fajną układanką logiczną, która rośnie wraz z dzieckiem. Po raz kolejny jest gra przeznaczona dla jednego gracza udowadnia, że jest zakupem na lata.Wpis powstał w ramach projektu #‎grajmy‬


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Niezbędnik każdego chłopaka oraz Niezbędnik akażdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie - Wydawnictwo Debit

Dziś chciałam Wam przybliżyć dwie bardzo wartościowe książki, które w bardzo prosty, przystępny a przy tym subtelny sposób opisują zmiany jakie powstają w ciele dojrzewającego nastolatka. Dwa niezbędniki, jeden skierowany do chłopców, drugi do dziewczynek, to książki, które powinny trafić w ręce każdego nastolatka. Publikacje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Debit .