Przejdź do głównej zawartości

Puzzle Segmentowe od Goki - PROJEKT "Grajmy"

Ta fantastyczna "piramida z cegiełek" to Puzzle segmentowe od firmy Goki. W skład układanki wchodzi:
- drewniana podstawa w kształcie trójkąta,
- 10 drewnianych puzzle (które składają się z jednej bądź kilki cegiełek połączonych ze sobą w        poziomie, lub na skos),
- 20 kart z wzorami do odwzorowywania - karty są dwupoziomowe 
       * poziom I  stanowią wzory kolorowe,
       * poziom II to wzory w kolorze granatowym.

Zadaniem dziecka jest ułożenie takiego samego wzoru jak na wybranej plakietce, używając w tym celu drewnianych elementów/puzzli. 


Na podstawce pokazany jest jeden wzór do ułożenia, pozostałe nieregularne układa się na innej powierzchni płaskiej. Zadanie na pierwszy rzut oka mogą wydawać się banalne, ale dla 4-latka mogą okazać się nie lada wyzwaniem.


Karty z II poziomuIgnacy układa puzzle od 3 roku życia. Na początku układał na drewnianej podstawce, jako 4 latek przeszedł do kolorowych wzorów z plakietek. Obecnie przymierzamy się do granatowych wzorów,które nadal stanowią wyzwanie.
Gra jest bardzo fajną układanką logiczną, która rośnie wraz z dzieckiem. Po raz kolejny jest gra przeznaczona dla jednego gracza udowadnia, że jest zakupem na lata.Wpis powstał w ramach projektu #‎grajmy‬


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)