Przejdź do głównej zawartości

Pojazdy dawniej i dziś - MĄDRA MYSZ - Wydawnictwo MEDIA RODZINA

O akcji Cała Polska czyta dzieciom wiec cała Polska, Ale czy wszyscy słyszeli o serii książeczek MĄDRA MYSZ wydanych przez Wydawnictwo MEDIA RODZINA. 
Dzisiaj przybliżymy Wam jedną z pozycję z serii, a będzie to książeczka pod tytułem Pojazdy dawniej i dziś. Na czterech kołach z epoki kamienia do dzisiaj autorstwa Christa Holtei. 
Książeczka jest swoistą lekcją historii transportu, przedstawiona w bardzo jasny i obrazowy sposób, tak aby była zrozumiała już dla najmłodszych. Proste a zarazem bardzo interesujące opisy jak wyglądał transport przed wiekami zainteresuje nie tylko wielkiego miłośnika motoryzacji. 
11 tematów z których dwa (pierwszy i ostatni) dotyczą naszych czasów i tego jak obecnie wygląda i rozwija się transport. 9 pozostały przedstawiają opisy wybranych epok historycznych. Ciekawe opisy kolejnych wynalazków oraz to jaki miały wpływ na dalsze dzieje ludzkości, nie tylko fascynują młodego czytelnika, ale również motywują do zdobywania nowej wiedzy na ten temat.Z lektury dzieci dowiedzą się jak wyglądał wóz z epoki kamienia łupanego, jak długo trwała podróż dyliżansem pocztowym, gdzie znajdowały się silniki w pierwszych modelach automobili oraz dowiedzą się, że cała "rewolucja" motoryzacyjna rozpoczęła się od wynalezienia koła. Jest to bardzo ciekawa pozycja nie tylko dla chłopców, uważam, że dziewczynki z równie dużym zapałem będą słuchały jak w dawnych czasach podróżowały damy :-).

Książka zilustrowana przez Astrid Vohwinkel wspaniale ukazuje opisany tekst, dzięki czemu pozwala dzieciom poczuć się jak za dawnych czasów.  

Seria książeczek MĄDRA MYSZ w bardzo prosty sposób objaśnia dzieciom otaczający ich świat. Seria przeznaczona jest dla dzieci od 3 roku życia.   

Tytuł - Pojazdy dawniej i dziś. 
Wydawca - MEDIA RODZINA
Autor - Christa Holtei
Ilustrowała - Astrid Vihwinkel
Tłumaczył - Bolesław Ludwiczak
Liczba stron - 24
Oprawa - miękka

Komentarze

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.