Przejdź do głównej zawartości

Nauka kolorów w języku angielskim dla przedszkolaków

Dzisiaj pokarzemy Wam dwie zabawy, podczas których wasze pociechy szybko nauczą się kolorów w języku angielskim :-)  
Pierwsza propozycja to Trójelementowe Karty Montessori, przedstawiające samochody, każdy w innym kolorze oraz podpisy . Jest to komplet 10 zestawów po trzy elementy każdy (karta z napisem, sama karta bez napisu oraz sam napis, w sumie 30 elementów).Ja nasze karty zalaminowałam oraz przygotowałam podkładki do których przykleiłam karty z rysunkiem i napisem. Po drugiej stronie znajdują się dwa rzepy, do których Ignacy dopasowuje odpowiedni obrazek i napis.


Dodatkowym ułatwieniem jest zastosowanie kolorowej czcionki (odpowiadającej danemu kolorowi), dzięki czemu dziecko czytając poszczególne kolory odpowiednio kojarzy go z kolorem. Po opanowaniu przez dziecko tego etapu, można przejść do napisów w kolorze czarnym.
Karty do pobrania TUTAJ 

Gdy Ignaś uczył się kolorów po angielsku przygotowałam mu również tablicę. Do jej przygotowania wykorzystałam napisy z poprzednio opisanego zestawu, zalaminowaną kartkę papieru, kolorowy filc oraz rzepy samoprzylepne. Wycięłam paski (w takich samych kolorach co napisy), przykleiłam je do kartki taśmą dwustronną, następnie przykleiłam rzepy i plansza była gotowa :-)Życzymy miłej zabawy :-)

Komentarze

 1. Piękne karty.
  Przydadzą się :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. W sumei bardzo fajny pomysł jeśli chodzi o dzieciaki i naukę podstaw języka angielskiego. Na późniejszym etapie mogę polecić materiały od https://www.jezykiobce.pl/7-angielski bo wiem na swoim przykłądzie, że bardzo dobrze się z nich można uczyć języków obcych.

  OdpowiedzUsuń
 4. To jest najfajniejsze, że już dzieciaki uczą się języków obcych i jest to najczęściej język angielski. Jak już będą trochę starsze to wtedy bez problemu mogą chodzić na kurs https://lincoln.edu.pl/warszawa/jezyk-angielski/kurs-angielskiego-dla-mlodziezy/ dzięki któremu z pewnością rozwiną się jeszcze bardziej jeśli chodzi o języka angielski.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.