Przejdź do głównej zawartości

Mozaika od Wydawnictwa Epideixis - PROJEKT "Grajmy"

Jeśli szukacie pomysłu na zakup fajnej zabawki, która posłuży dziecku na lata, będzie rozwijała jego umiejętności i kreatywność, solidnie wykonanej, nie rujnującej domowego budżetu i przede wszystkim dającej wiele możliwości  zabaw, to wraz z Ignacym mamy dla Was świetną propozycję. Przedstawiamy Wam dzisiaj Mozaikę od Wydawnictwa Epideixis, która nie tylko jest gwarancją wysokiej jakości produktu ale przede wszystkim fantastycznej zabawy na długie lata. Ponadto stanowią bardzo ciekawą alternatywę dla puzzli. 

W pudełku znajdziemy:

40 drewnianych klocków w dwóch kształtach i 5 kolorach (trójkąty: 8 niebieskich, 5 zielone, 4 czerwone i 4 pomarańczowe ,oraz romby: 4 niebieskie, 4 zielone, 4 czerwone i 4 pomarańczowe).Ponadto komplet zawiera książeczkę w której znajdziemy wzory do odwzorowywania. Podzielone je na 3 grupy A, B i C w zależności od stopnia trudności i rodzaju klocków, w sumie 62 wzory.


W naszym domu zabawa klockami przeróżnej maści jest na porządku dziennym. Prezentowaną mozaiką synek bawi się od prawie dwóch lat i nadal chętnie po nią sięga. Dzięki wielostopniowym wzorom, układanka "rośnie" wraz z nim. Sprawia to, że nadal jest wyzwanie a kolejne próby zakończone powodzeniem sprawiają ogromna radość, nastrajają pozytywnie i motywują do dalszych działań. 

Zabawy mozaiką wpływają pozytywnie na:

- rozwój umiejętności matematycznych,
- rozwój analizy i syntezy wzrokowej,
- poprawę percepcji wzrokowej,
- myślenie logiczne,
- tworzenie logicznych struktur i kombinacji,
- poprawę spostrzegawczości, koncentracji i skupienia,
- poprawę motoryki małej oraz precyzji ruchów ręki,
- pobudzenie wyobraźni i twórcze myślenie.

Gra sprawdza się świetnie podczas letnich wyjazdów jak i czasu spędzonego na wolnym powietrzu. Ignaś uwielbia zabierać ją ze sobą na place zabaw i do parków :-). Sprawdziła się również podczas długich zimowych wieczorów. 

A teraz czas na propozycje zabaw :-)

1. Jako pierwszą zabawę proponujemy odwzorowywanie rysunków z książeczki :-). Tutaj jest ogromne pole do popisu, gdyż w książeczce znajduje się bardzo dużo ciekawych propozycji :-)

Ignacy wybrał następujące rysunki (według oznaczeń w książeczce)

B7

A10
B13A26
B9


Jednym z ulubionych zajęć Ignasia jest tworzenie własnych rysunków :-) oto kilka z jego propozycji :-)

KOT

ROBOT

KWIATEK


W deszczowe dni również chętnie sięgamy po mozaikę. Jej niekończące się zastosowania sprawiają, że mimo upływającego czasu nadal jest atrakcyjną pozycją na półce :-)

Na poniższych zdjęciach zobaczycie kolejne wzory.

GWIAZDA

MOZAIKAKOTCIĘŻARÓWKAWZÓR A14


Ponadto na końcu książeczki znajduje się aż 18 różnych wzorów mozaik do do wzorowania. Poniżej prezentujemy dwie z nich :-)  
A teraz czas na to co tygryski lubią najbardziej :-) czyli nasze propozycje zabaw przy użyciu klocków :-)

Na pierwszy rzut idą sekwencje :-).Układamy wzór z określonej liczby elementów. Zadaniem dziecka jest kontynuować zapis (należy zwrócić uwagę przy doborze klocków czy jest ich odpowiednia ilość niezbędna do wykonania prawidłowo zadania).

SEKWENCJA DWUELEMENTOWA   

SEKWENCJA CZTEROELEMENTOWA
Tego typu klocki są również idealne do tworzenia prostych wzorów do kodowania - jeden z przykładów poniżej :-) (tutaj również należy pamiętać o odpowiedniej liczbie klocków)

Ćwiczenia odwzorowywania też się super sprawdzają (tutaj poza odpowiednią ilością klocków należy również zwrócić uwagę na to aby dziecko uważnie patrzyło jak druga osoba układa wzór - jest to bardzo ważny element ćwiczenia).Dla najmłodszych tez coś się najdzie :-) można dokonać kategoryzacji klocków według koloru...


...lub kształtu.


Na koniec zostawiliśmy jedna z ulubionych zabaw Ignasia. Ci którzy śledzą nas na bieżąco zapewne już widzieli inne wersje zabawy przy użyciu naszego lusterka :-)


Oczywiście nasz wpis nie wyczerpuje wszystkich możliwości zabaw jakie daje mozaika, jest to tylko kilka przykładów, ale mamy nadzieję, że nasze pomysły zainspirowały Was do twórczych zabaw. 

Na koniec jeszcze dwa dwa zdania na temat jakości produktu. Otóż każdy element został starannie wykonany i pomalowany bezpiecznymi dla dzieci farbami. Wszystkie klocki są jednakowej grubości oraz idealnie do siebie pasują. Pudełko w którym jest gra zostało przepięknie ozdobione wzorami, które również można wykorzystać jako inspirację do tworzenia. 

Gra przeznaczona jest dla dzieci od 3 lat.

Gorąco polecamy!!! :-)

Mozaikę można nabyć TUTAJ    


Wpis powstał w ramach projektu  ‪#‎grajmy‬,
Komentarze

  1. Mozaika jest cudowna, ale jeszcze lepsza jest Mozaika XXL (też Epideixis) ;-)

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.