Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Montessori Drewniane Puzzle Mapa Europy

O tym, że w naszym domu metoda Marii Montessori wykorzystywana jest w szerokim zakresie pisałam przy okazji opisu Cylindrów o których poczytać możecie TUTAJ.

Dzisiaj prezentujemy Wam Drewniane Puzzle Mapa Europy, kolejny materiał z metody Montessori. Na całość składa się drewniana podstawa (bez wyodrębnionych granic poszczególnych krajów)...


...oraz drewnianych elementów gdzie każdy element odpowiada jednemu krajowi Europy.


Puzzle są wspaniała pomocą, dzięki której w bardzo przyjemny i łatwy sposób można zapoznać dziecko z podziałem administracyjnym Europy. Mapa nie posiada żadnych podpisów, także konieczna jest pomoc osoby dorosłej przy nauce poszczególnych nazw państw. Uchwyty, które zostały umieszczone na poszczególnych elementach obrazują położenie stolicy danego państwa.


Manipulowanie puzzlami pozwala dziecku:

- zdobywać wiedzy z geografii,
- kształtuje świadomość młodej osoby jako europejczyka,
- ćwiczy motorykę małą
- ćwiczy koncentrację,
- oraz pamięć.


Ignaś zabawy z Mapą Europy rozpoczął jako 3- latek, wtedy potrafił zidentyfikować ok 20 krajów, jako 4 latek ok 30. Obecnie układa całą mapę :-). Ogromna zasługa przypada tutaj tatusiowi Ignacego, który jako miłośnik (i nie tylko) geografii, dbał o to aby synek miał z nią jak największy kontakt od najmłodszych lat.

Jakość wykonania mapy (podobnie jak i pozostałych materiałów Montessori) jest na bardzo wysokim poziomie. Nasza mapa jest w użyciu już 3 lata a daremne jest szukanie na niej śladów użytkowania. Każdy element jest bardzo starannie wykończony. Po ułożeniu pasują do siebie idealnie.

Polecamy wszystkim miłośnikom geografii :-)

Komentarze

Popularne posty