Przejdź do głównej zawartości

Miłość - Wydawnictwo Entliczek

Książka na którą trafiłam przypadkiem a w której zakochała się cała moja rodzina. Miłość Astrid Desbordes bo o niej mowa wydana została przez Wydawnictwo Entliczek.

Jest to książka jak sam tytuł wskazuje o miłości, jednak nietypowej, niepowtarzalnej, bezgranicznej i bezwarunkowej, o miłości matki do syna. Pewnego wieczoru mały chłopiec o imieniu Archibald pyta swoją mamę "Czy będzie go kochała całe życie". Kolejne strony książki to odpowiedź mamy na to jakże ważne pytanie. Kobieta wymienia za co kocha synka posługując się przeciwieństwami. Nieodłącznym elementem czytania książki jest dokładne przyjrzenie się ilustracjom. Każda odpowiedź kochającej mamy została zilustrowana i to właśnie ten element sprawiam, że książka nabiera głębszego wymiaru.  Książka stanowi jeden z tych przykładów gdzie tekst uzupełniany zostaje ilustracjami. Ilustracjami w pastelowych kolorach, bardzo delikatnymi, prostymi ale jakże wymownych. Ich autorką jest Pauline Martin.Oczywiście mamy lista nie jest pełna, jest o wiele więcej powodów dla których kocha swojego synka ale najważniejszy z nich to fakt, że jest jej dzieckiem.Książka kończy się bardzo wymownym stwierdzeniem, które jest tak prawdziwe jak miłość matki do syna. 

Przepiękna choć uboga w tekst książka, którą powinno usłyszeć każde dziecko na świecie.   


Tytuł - Miłość
Autor - Astrid Desbordes
Wydawnictwo - Entliczek
Ilustracje - Pauline Martin
Przełożył - Paweł Łapiński
Liczba stron - 42
Rok wydania - 2016
Oprawa - Twarda

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.