Przejdź do głównej zawartości

Labirynt z klocków lego

Jestem pewna, że klocki lego znajdują się każdym domu, w którym jest dziecko powyżej 3 roku życia :-). Dzisiaj pokażemy Wam jak fajnie można wykorzystać klocki do zrobienia labiryntu :-)Potrzebne nam będą:
- klocki lego,
- podstawka do budowania lego,
- oraz małe piłeczki.
Na podstawce budujemy labirynt, w taki sposób aby nasza piłeczka swobodnie mogła się poruszać pomiędzy ścianami (u nas były to trzy kropki na planszy).
Wzór oczywiście dowolny w zależności od upodobań :-)


Gdy kształt labiryntu jest już określony, budujemy drugi rząd, tak aby nasze "mury" były wyższeO korzyściach płynących z takich zabaw nie będę się rozpisywać, myślę, że są wszystkim znane  :-)

Gdy nasz labirynt jest już gotowy, można przejść do zabawy :-)


Rejs rozpoczęty :-)


Przednia zabawa :-)

U nas takie zabawy są na porządku dziennym. To nie jest pierwszy nasz labirynt (i zapewniamy, że nie ostatni).  Ignaś uwielbia lego oraz wszelkiego rodzaju "twory" z ich udziałem :-)

Zabawa trwa w najlepsze :-)Labirynt wykorzystujemy również do ćwiczeń logopedycznych :-) Bierzemy rurkę małą, lekką piłeczkę i Ignacy dmucha :-)
Niebawem pokażemy Wam kolejne pomysły na kreatywne wykorzystanie klocków lego, a tymczasem zachęcamy do zrobienia własnego labiryntu :-)

Komentarze

  1. Lego, ah to lego. My nie posiadamy plyty, ale klocki czesto w budowaniu

    OdpowiedzUsuń
  2. To teraz zróbcie dach (żeby nie było widać kulki) :-)
    Moja córka zrobiła ;-)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)