Przejdź do głównej zawartości

Labirynt z klocków lego

Jestem pewna, że klocki lego znajdują się każdym domu, w którym jest dziecko powyżej 3 roku życia :-). Dzisiaj pokażemy Wam jak fajnie można wykorzystać klocki do zrobienia labiryntu :-)Potrzebne nam będą:
- klocki lego,
- podstawka do budowania lego,
- oraz małe piłeczki.
Na podstawce budujemy labirynt, w taki sposób aby nasza piłeczka swobodnie mogła się poruszać pomiędzy ścianami (u nas były to trzy kropki na planszy).
Wzór oczywiście dowolny w zależności od upodobań :-)


Gdy kształt labiryntu jest już określony, budujemy drugi rząd, tak aby nasze "mury" były wyższeO korzyściach płynących z takich zabaw nie będę się rozpisywać, myślę, że są wszystkim znane  :-)

Gdy nasz labirynt jest już gotowy, można przejść do zabawy :-)


Rejs rozpoczęty :-)


Przednia zabawa :-)

U nas takie zabawy są na porządku dziennym. To nie jest pierwszy nasz labirynt (i zapewniamy, że nie ostatni).  Ignaś uwielbia lego oraz wszelkiego rodzaju "twory" z ich udziałem :-)

Zabawa trwa w najlepsze :-)Labirynt wykorzystujemy również do ćwiczeń logopedycznych :-) Bierzemy rurkę małą, lekką piłeczkę i Ignacy dmucha :-)
Niebawem pokażemy Wam kolejne pomysły na kreatywne wykorzystanie klocków lego, a tymczasem zachęcamy do zrobienia własnego labiryntu :-)

Komentarze

  1. Lego, ah to lego. My nie posiadamy plyty, ale klocki czesto w budowaniu

    OdpowiedzUsuń
  2. To teraz zróbcie dach (żeby nie było widać kulki) :-)
    Moja córka zrobiła ;-)

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.