Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Labirynt z klocków lego

Jestem pewna, że klocki lego znajdują się każdym domu, w którym jest dziecko powyżej 3 roku życia :-). Dzisiaj pokażemy Wam jak fajnie można wykorzystać klocki do zrobienia labiryntu :-)Potrzebne nam będą:
- klocki lego,
- podstawka do budowania lego,
- oraz małe piłeczki.
Na podstawce budujemy labirynt, w taki sposób aby nasza piłeczka swobodnie mogła się poruszać pomiędzy ścianami (u nas były to trzy kropki na planszy).
Wzór oczywiście dowolny w zależności od upodobań :-)


Gdy kształt labiryntu jest już określony, budujemy drugi rząd, tak aby nasze "mury" były wyższeO korzyściach płynących z takich zabaw nie będę się rozpisywać, myślę, że są wszystkim znane  :-)

Gdy nasz labirynt jest już gotowy, można przejść do zabawy :-)


Rejs rozpoczęty :-)


Przednia zabawa :-)

U nas takie zabawy są na porządku dziennym. To nie jest pierwszy nasz labirynt (i zapewniamy, że nie ostatni).  Ignaś uwielbia lego oraz wszelkiego rodzaju "twory" z ich udziałem :-)

Zabawa trwa w najlepsze :-)Labirynt wykorzystujemy również do ćwiczeń logopedycznych :-) Bierzemy rurkę małą, lekką piłeczkę i Ignacy dmucha :-)
Niebawem pokażemy Wam kolejne pomysły na kreatywne wykorzystanie klocków lego, a tymczasem zachęcamy do zrobienia własnego labiryntu :-)

Komentarze

  1. Lego, ah to lego. My nie posiadamy plyty, ale klocki czesto w budowaniu

    OdpowiedzUsuń
  2. To teraz zróbcie dach (żeby nie było widać kulki) :-)
    Moja córka zrobiła ;-)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty