Przejdź do głównej zawartości

Gąbkowa tęcza

Nie tak dawno był u nas tęczowy eksperyment a dzisiaj pozostajemy w temacie tęczy i pokażemy Wam jak w bardzo fajny i szybki sposób ją namalować.  Potrzebne będą:
- farby plakatowe,
- gąbka,
- kartka,
- i pędzel.Na gąbce malujemy 6 pasków w kolorach tęczy (starając się aby były równej grubości)
Następnie jak już mamy namalowaną tęczę, przykładamy gąbkę do kartki w lewym dolnym rogu (należy zwrócić uwagę aby kolor czerwony znajdowała się od strony zewnętrznej kartki) i przeciągamy gąbkę po kartce tworząc łuk :-)

A oto efekt końcowy :-)


Prosty, szybki i ciekawy sposób na namalowanie tęczy, zachęcamy do wykonania własnej wersji :-)

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Niezbędnik każdego chłopaka oraz Niezbędnik akażdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie - Wydawnictwo Debit

Dziś chciałam Wam przybliżyć dwie bardzo wartościowe książki, które w bardzo prosty, przystępny a przy tym subtelny sposób opisują zmiany jakie powstają w ciele dojrzewającego nastolatka. Dwa niezbędniki, jeden skierowany do chłopców, drugi do dziewczynek, to książki, które powinny trafić w ręce każdego nastolatka. Publikacje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Debit .