Przejdź do głównej zawartości

Układanka lewopółkulowa_5

Układanka lewopółkulowa numer 5. Zestaw składa się z 4 plansz i plakietek w dwóch kolorach czarnym i niebieskim.  Cztery plansze przedstawiają 14 różnych wzorów.  


Układać można na kilka sposobów.

Korzystając tylko z niebieskiego zestawu (zarówno plansza ze wzorem jak i plakietki są koloru niebieskiego).

Przykład poniżej :-) Korzystając tylko z czarnego zestawu tak jak poniżej :-)

Kolejnym sposobem jest użycie niebieskiej planszy ze wzorem i czarnych plakietek. W tym przypadku, dziecko musi zauważyć i zastosować zamianę koloru niebieskiego na czarny odczytując wzór. 


Na konie używamy czarnego wzoru i niebieskich plakietek. Podobnie jak w przykładzie powyżej,dziecko musi dokonać zamiany tym razem z koloru czarnego na wzorze na niebieski.

Dwie ostatnie wersje są nieco trudniejsze. Zaleca się rozpocząć układanie od jednokolorowych zestawów.
ŻYCZYMY MIŁEGO UKŁADANIA :-)

Układanka w wersji niebieskiej do pobrania TUTAJ 
Układanka w wersji czarnej do pobrania TUTAJ

NASZE POPRZEDNIE UKŁADANKI - 

KLIKNIJ NA ZDJĘCIE ABY ZOBACZYĆ CAŁOŚĆ :-)

NUMER 1


NUMER 2


UKŁADANKA  NUMER 3


NUMER 4

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)