Przejdź do głównej zawartości

Nasze Rodzinne Memory DIY - PROJEKT "Grajmy"

Wakacje ach te wakacje, u nas w końcu są, tak wyczekiwane i wymarzone a do tego jeszcze pogoda sprzyja. Przed nami dwa miesiące leniuchowania, zabaw na wolnym powietrzu i wyjazdy. A jak wyjazdy to i odwieczny dylemat co spakować do walizki? Jakie gry zabrać? Odpadają wszystkie z dużą ilością elementów (w czasie podróży połowa się sama zgubi), drobne elementy też nie mile widziane (patrzy nawias pierwszy :-)) jak i zajmujące pół plecaka. Z dość pokaźnej półki zostało kilka pozycji, pozycji, które już zwiedziły z nami sporo. Tu potrzebne było coś "nowego". I wtedy wpadłam na pomysł zrobienia gry Nasze Rodzinne Memory.         Co potrzebowałam:
- korkowe podkładki pod kubki (ja wybrałam kwadratowe z czerwonymi serduszkami oraz wzorem na brzegach - wybór nie był za duży a te miło mi się skojarzyły, tak rodzinnie, no i cena nie była kosmiczna :-)) kupiłam 5 kompletów po 4 sztuki razem 20 podkładek.


Następnie wertowałam nasze zdjęcia w celu wybrania tych 10. Jak już się zdecydowałam, które użyję do zrobienia gry to je wydrukowałam (każde zdjęcie podwójnie), wycięłam (tak aby rozmiarem pasowały dokładnie do podkładek), następnie je zalaminowałam, po raz kolejny wycięłam, po czym zostało już tylko przykleić zdjęcia taśmą dwustronną do podkładek (na stronie korkowej). I tak oto powstało Nasze Rodzinne Memo :-) Moc wspomnień i wzruszeń podczas tworzenia było :-)


Nad zasadami gry nie będę się rozwodzić wszak są ogólnie znane i lubiane :-)


Ignasiowi bardzo gra przypadła do gusty i mimo, iż do naszego pierwszego wyjazdu jeszcze jest sporo czasu, to gra jest już w codziennym użyciu :-) co mnie osobiście napawa radością i jednocześnie motywuje do dalszych działań :-)

Nasza najnowsza gra będzie nam towarzyszyła podczas tegorocznych wakacji. Już myślę o kolejnej wersji, może pamiątka z wakacji :-) Czas pokaże :-)
Moje pary :-)


Ignacego pary :-)


Zdjęcia na których są inni członkowie naszej rodziny zostały odwrócone ze względów osobistych :-)


A jak Wam podoba się nasza gra? Kto zamierza wykonać swoją wersję? Jestem ciekawa :-)

Wpis powstał w ramach projektu #‎grajmy‬

Komentarze

 1. WOW!!!! To jest genialne! Zwłaszcza, że córka tak jak ja uwielbia nasze fotki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pomysł z rodzinnymi zdjęciami rewelacja ;) chyba się skusimy na zrobienie swojej wersji tym bardziej ze nasze drzewo rodzinne (jeśli pamiętacie) jest w ciągłym użyciu A memo ze zdjęciami Smyków to będzie hit ;*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ;-) pamiętam Wasze drzewo - jest fenomenalne :-) taka gra byłaby świetnym uzupełnieniem :-) Czekam z niecierpliwością na Wasza wersję :-)

   Usuń
 3. Pomysł z rodzinnymi zdjęciami rewelacja ;) chyba się skusimy na zrobienie swojej wersji tym bardziej ze nasze drzewo rodzinne (jeśli pamiętacie) jest w ciągłym użyciu A memo ze zdjęciami Smyków to będzie hit ;*

  OdpowiedzUsuń
 4. Sliczne zdjecia i pomysl swietny

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)