Tyle razy nas odwiedziliście :-)

"Narysuj mi..." ćwiczenia szeregowania

Uwielbiam "zabawki" domowej roboty. Sama czerpię ogromną przyjemność z tworzenia ich dla Ignacego. Nie ukrywam też, że bardzo chętnie korzystam z dostępnych materiałów w internecie. Wiele z nich jest do pobrania za darmo, za niektóre trzeba zapłacić, ale z mojego doświadczenia watro, gdyż cena jest z reguły symboliczna  :-)Dzisiaj pokażemy Wam jedną z takich właśnie "zabawek", które dostępne są w internecie.
Zestaw "Narysuj mi..." to komplet dwóch plansz (do wycięcia), na każdej z nich jest 6 rysunków, na które składa się po 4 plakietki (plakietki zawierają elementy określonego rysunku w różnych fazach "rysowania"). My posiadamy dwa komplety ("Narysuj mi.." nr 1 i nr 2). Pierwszy zestaw zawiera rysunki czarno-białe, drugi natomiast w kolorze. Celem zabawy jest ułożenie poszczególnych rysunków według ilości elementów znajdujących się na określonych plakietkach (4 plakietki powinny być ułożone od najmniejszej liczby elementów do kompletnego obrazka).

Ja dodatkowo przygotowałam karty z rzepami, które pełnią funkcje plansz. Dzięki temu zabawa jest bardziej uporządkowana i przejrzysta.Zestawy "Narysuj mi..." to bardzo ciekawa forma szeregowania, która na pewno spodoba się nie jednemu dziecku.

Zestawy dostępne są na blogu KREATYWNE WROTA tu i tu . Koszt jednego zestawu to 2 złote.

Komentarze

  1. Super! Bardzo mnie zainspirowałaś. Mam 2 pytania.
    Ile lat ma miał Twój syn, kiedy wykonywał to ćwiczenie oraz jak zrobiłaś te świetne karty z rzepami?

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty