Przejdź do głównej zawartości

"Narysuj mi..." ćwiczenia szeregowania

Uwielbiam "zabawki" domowej roboty. Sama czerpię ogromną przyjemność z tworzenia ich dla Ignacego. Nie ukrywam też, że bardzo chętnie korzystam z dostępnych materiałów w internecie. Wiele z nich jest do pobrania za darmo, za niektóre trzeba zapłacić, ale z mojego doświadczenia watro, gdyż cena jest z reguły symboliczna  :-)Dzisiaj pokażemy Wam jedną z takich właśnie "zabawek", które dostępne są w internecie.
Zestaw "Narysuj mi..." to komplet dwóch plansz (do wycięcia), na każdej z nich jest 6 rysunków, na które składa się po 4 plakietki (plakietki zawierają elementy określonego rysunku w różnych fazach "rysowania"). My posiadamy dwa komplety ("Narysuj mi.." nr 1 i nr 2). Pierwszy zestaw zawiera rysunki czarno-białe, drugi natomiast w kolorze. Celem zabawy jest ułożenie poszczególnych rysunków według ilości elementów znajdujących się na określonych plakietkach (4 plakietki powinny być ułożone od najmniejszej liczby elementów do kompletnego obrazka).

Ja dodatkowo przygotowałam karty z rzepami, które pełnią funkcje plansz. Dzięki temu zabawa jest bardziej uporządkowana i przejrzysta.Zestawy "Narysuj mi..." to bardzo ciekawa forma szeregowania, która na pewno spodoba się nie jednemu dziecku.

Zestawy dostępne są na blogu KREATYWNE WROTA tu i tu . Koszt jednego zestawu to 2 złote.

Komentarze

  1. Super! Bardzo mnie zainspirowałaś. Mam 2 pytania.
    Ile lat ma miał Twój syn, kiedy wykonywał to ćwiczenie oraz jak zrobiłaś te świetne karty z rzepami?

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)