Przejdź do głównej zawartości

"Narysuj mi..." ćwiczenia szeregowania

Uwielbiam "zabawki" domowej roboty. Sama czerpię ogromną przyjemność z tworzenia ich dla Ignacego. Nie ukrywam też, że bardzo chętnie korzystam z dostępnych materiałów w internecie. Wiele z nich jest do pobrania za darmo, za niektóre trzeba zapłacić, ale z mojego doświadczenia watro, gdyż cena jest z reguły symboliczna  :-)Dzisiaj pokażemy Wam jedną z takich właśnie "zabawek", które dostępne są w internecie.
Zestaw "Narysuj mi..." to komplet dwóch plansz (do wycięcia), na każdej z nich jest 6 rysunków, na które składa się po 4 plakietki (plakietki zawierają elementy określonego rysunku w różnych fazach "rysowania"). My posiadamy dwa komplety ("Narysuj mi.." nr 1 i nr 2). Pierwszy zestaw zawiera rysunki czarno-białe, drugi natomiast w kolorze. Celem zabawy jest ułożenie poszczególnych rysunków według ilości elementów znajdujących się na określonych plakietkach (4 plakietki powinny być ułożone od najmniejszej liczby elementów do kompletnego obrazka).

Ja dodatkowo przygotowałam karty z rzepami, które pełnią funkcje plansz. Dzięki temu zabawa jest bardziej uporządkowana i przejrzysta.Zestawy "Narysuj mi..." to bardzo ciekawa forma szeregowania, która na pewno spodoba się nie jednemu dziecku.

Zestawy dostępne są na blogu KREATYWNE WROTA tu i tu . Koszt jednego zestawu to 2 złote.

Komentarze

  1. Super! Bardzo mnie zainspirowałaś. Mam 2 pytania.
    Ile lat ma miał Twój syn, kiedy wykonywał to ćwiczenie oraz jak zrobiłaś te świetne karty z rzepami?

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.