Przejdź do głównej zawartości

Mądry zamek z serii SMART GAMES - Granna - PROJEKT "Grajmy"

Mądry Zamek z serii Smart Games od Granny, jest kolejną propozycją gry łamigłówki przeznaczonej dla jednego gracza. Przeznaczona jest od 3 roku życia aż do 99. 
 W pudełku znajdują się drewniane klocki - 4 mury (w różnych kolorach i wielkościach oraz 3 wieże (w trzech różnych długościach). Ponadto do kompletu dołączona jest książeczka z zadaniami. Zadania podzielone są na 4 poziomy:
1. STARTER - od 3 roku życia - zastosowane są tu tylko trzy bloki oraz wszystkie trzy wieże - zadania 1-12

2. JUNIOR - od 4 roku życia - w tym poziomie należy użyć wszystkich klocków zarówno wież jak i murów. Kluczem do zadania jest ułożenie czerwonego klocka - zadania 13 - 24

3. EXPERT - od 5 roku życia - w tych zadaniach liczy się stabilność budowli! Zamek nie zawali się tylko wtedy jeżeli zostanie wybudowany prawidłowo - zadania 25 - 36

4. MISTRZ - od 6 roku życia - mistrzowie mają podany tylko zarys zamku. Prawidłowe połączenie elementów wymaga użycia wyobraźni - zadania 37 - 48Bloki mają namalowane różne wzory po dwóch stronach oraz otwory przez które należy włożyć wieże.

Aby rozpocząć zabawę należy wybrać wzór z książeczki, a następnie ustawić klocki w taki sposób, aby tworzyły identyczny zamek jak ten wybrany z książeczki. Na odwrotnej stronie wzoru znajduje się rysunek z rozwiązaniem zadania.

Wspaniała gra w której dzieci jednocześnie wykorzystują pomysłowość, wyobraźnię przestrzenną oraz umiejętności logicznego myślenia.

Elementy wykonano z drewna bardzo starannie, dzięki czemu dostarczają wrażeń estetycznych.    
Ignacy lubi budować zamki, jego ulubione to te ułożone na skos :-). Obecnie przymierza się do podjęcia wyzwania i próby budowania zadań z poziomu mistrz.


Klika zadań z poziomu czwartego :-)

Wpis powstał w ramach projektu  #‎grajmy‬

Komentarze

 1. Ale ekstra ile takie cudo Lena uwielbia zamki nawet łużeczko ma w kształcie zamku tata zrobił jest noga w przestrzennych wiec musze kupic bo takie by układała

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gosiu musisz sprawdzić bo nasz zamek kupiony już dosyć dawno temu i nie mam pojęcia ile teraz kosztuje. A co do gry to polecam, u nas od dawna się sprawdza i nadal jest wyzwaniem :-)

   Usuń
 2. Ale ekstra ile takie cudo Lena uwielbia zamki nawet łużeczko ma w kształcie zamku tata zrobił jest noga w przestrzennych wiec musze kupic bo takie by układała

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Niezbędnik każdego chłopaka oraz Niezbędnik akażdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie - Wydawnictwo Debit

Dziś chciałam Wam przybliżyć dwie bardzo wartościowe książki, które w bardzo prosty, przystępny a przy tym subtelny sposób opisują zmiany jakie powstają w ciele dojrzewającego nastolatka. Dwa niezbędniki, jeden skierowany do chłopców, drugi do dziewczynek, to książki, które powinny trafić w ręce każdego nastolatka. Publikacje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Debit .