Przejdź do głównej zawartości

Figa na wakacjach - Wydawnictwo Skrzat

Obecnie najgorętszym i najczęściej poruszanym tematem są WAKACJE. Tak, te wakacje tak wyczekiwane, słoneczne, beztroskie i za krótkie.

Ja jednak nie będę się rozpisywała o naszych wakacyjnych planach. One pozostaną naszą słodką tajemnicą :-), a mimo to pozostanę w temacie wakacji.

Figa na wakacjach Barbary Wicher to zabawna książeczka idealna do poduszki na długie letnie wieczory. Nie za krótka, ale i nie za długa - dziecko nie zdąży się znudzić. Wartka akcja, zabawne historie i wakacje, to wszystko sprawia, że dzieci słuchają z zapartym tchem.

Figa jest kotką mieszkającą wraz ze swoją rodziną w przytulnym mieszkaniu. Przyzwyczajona do swoich nawyków i domowników nie lubi opuszczać przytulnego gniazdka. Co w takim razie stanie się z Figą gdy rodzina postanowi wyjechać na wakacje? Może kotką zaopiekuje się znajoma rodziny Pani Olga, która podkarmiała ją podczas ubiegłorocznych wakacji.Zabawna historia o tym jak kot przez przypadek odkrył nieznany świat. Pełna śmiesznych sytuacji i przygód opowiada o pierwszych w życiu Figi, prawdziwych wakacjach. Gdzie spędziła wakacje? Jakie przygody przeżyła? Kogo poznał? O tym wszystkim dowiecie się czytając Figę na wakacjach.Dopełnieniem książki są duże i bardzo trafnie obrazujące treść książki ilustracje wykonane przez Zbigniewa Dobosza.

Na końcu książki znajduje się mały test dla naszych pociech, w którym będą miały okazję sprawdzić stan swojej wiedzy na temat kotów :-)


Figa na wakacjach jest książką z kolekcji "DUŻE LITERY", których przejrzysty układ tekstu oraz prosta czcionka ułatwiają czytanie dzieciom zaczynającym własną przygodę z książką.


Tytuł - Figa na wakacjach
Autor - Barbara Wicher
Ilustracje - Zbigniew Dobosz
Wydawnictwo - Skrzat
Rok wydania - 2016
Liczba stron - 60
Okładka - miękka 

Komentarze

 1. Temat wakacji, jak najbardziej na czasie.
  My lubimy czytać o wakacjach o każdej porze roku.
  (tak, jak lubię filmy bożonarodzeniowe o każdej porze roku ;))
  Kiedyś może i ta książka wpadnie w nasze ręce.
  Ciekawa recenzja.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mamy ją, córce bardzo się podobala! Teraz przeczytała Królewicza Pinezkę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. oj nie znam"królewicza..." muszę koniecznie sprawdzić :-0

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)