Przejdź do głównej zawartości

Dzień i noc z serii SMART GAMES od Granny

Kolejna pozycja z serii Smart Games. Gra Dzień i noc od firmy Granna to propozycja skierowana dla najmłodszych dzieci (od 2 do 5 roku życia). W skład gry wchodzi 10 klocków, podstawka z trzema drążkami oraz książeczka z zadaniami do odwzorowania. (Niestety nasza książeczka jest bez okładki, jest to wynik częstego używania :-))
Każdy klocek jest innego kształtu i koloru, niektóre posiadają namalowane wzory, buzie :-)
Każdy element ma dziurkę przez którą należy włożyć klocka na drążek.


Ignacy zadania z części dziennej układał z wielką pasją jako 3 latek. Jako 4 latek przeszedł na zadania nocne.


Na czym polegają zadania? Wersja dzienna tzn. wzory widziane w dzień w książeczce przedstawione są zgodnie z kolorystyką klocków. Zadaniem dziecka jest odwzorowanie określonego układu.

UWAGA! Należy zawsze zwrócić uwagę aby podstawka z drążkami stała przodem do dziecka, tak aby widoczny był napis SMART GAMES na podstawie. Jest to ważne ponieważ każdy z drążków jest innej długości i jeżeli postawimy go odwrotnie to dziecko nie będzie w stanie prawidłowo ułożyć wzoru.  

Pierwsze 24 zadania są zadaniami z części dziennej. Stopień trudności rośnie wraz ze wzrostem numerów zadań.

Ignacy układający zadanie numer 24

Druga część zadań (numery od 25 do 48) stanowią przedstawione układy widziane w nocy czyli są w kolorze czarnym. Zadaniem dziecka jest podobnie jak w części dziennej odczytać układ i go odwzorować. Tutaj jest jednak trudniej ponieważ nie zawsze jest oczywiste, jaki klocek powinien się gdzie znaleźć. Oczywiście wszystko jest tak ułożone, że po dokładnym przeanalizowaniu całości, dziecko powinno samo dojść do prawidłowego ułożenia układu.

Układy od 25 do 48 są tymi samymi co były w części dziennej tylko widziane jako cień całości. Dzięki temu dziecko ma możliwość sprawdzenia czy układ, który ułożył jest prawidłowy.

Poniżej Ignacy układający zadanie numer 48
Grę polecamy maluchom jako pierwszą grą logiczną. To była Ignasia pierwsza gra z serii Smart Games, i mamy do niej ogromny sentyment. Zabawy z grą rozpoczął bez książeczki. Układał różne układy ćwicząc wyobraźnię, koordynacje wzrokowo - ruchową, motorykę małą i koncentrację. Gdy był gotowy przeszedł to odwzorowywania.


Kilka przykładów układów z części nocnej.


Jak wszystkie gry z serii, jakość wykonania elementów jest bardzo wysoka. Kolorowe elementy, wielkość mają idealną dla małych rączek.

Wpis powstał w ramach projektu ‪#‎grajmy‬


Inne gry z serii SMART GAMES które polecamy :-)

Smart Games "Colour Code"Komentarze

 1. Świetny wpis.
  Ukladanka świetna

  OdpowiedzUsuń
 2. O jaka fajna... jeszcze nie mamy żadnej gry z tej serii więc koniecznie musimy nadrobić ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecamy, seria jest super, niebawem pokażemy kolejne pozycje :-)

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Niezbędnik każdego chłopaka oraz Niezbędnik akażdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie - Wydawnictwo Debit

Dziś chciałam Wam przybliżyć dwie bardzo wartościowe książki, które w bardzo prosty, przystępny a przy tym subtelny sposób opisują zmiany jakie powstają w ciele dojrzewającego nastolatka. Dwa niezbędniki, jeden skierowany do chłopców, drugi do dziewczynek, to książki, które powinny trafić w ręce każdego nastolatka. Publikacje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Debit .