Przejdź do głównej zawartości

Dzieci z Leszczynowej Górki - G & P Oficyna Wydawnicza

Maria Kownacka jedna z bardziej  znanych i lubianych  autorek książek dla dzieci. Pisarka ma na swoim koncie wiele bardzo wartościowych pozycji. 

W 1951 roku Maria Kownacka wraz z Zofią Malicką napisały Dzieci z Leszczynowej Górki, ciepłą, rodzinna opowieść o trójce rodzeństwa Ewie, Tomku i Antosiu oraz ich rodzicach. Jako dzieci gajowego bardzo dobrze znają las i zwierzęta w nim mieszkające. Ewa i Tomek są jeszcze małymi dziećmi, uwielbiają zabawy na dworze z psem Azorkiem oraz spacery po lesie. Są również bardzo pomocni w gospodarstwie, gdzie ich mama ma bardzo dużo pracy. Antoś natomiast jest już dużym chłopcem, który bardzo chętnie pomaga tatusiowi w jego obowiązkach gajowego. Razem dokarmiają zwierzynę oraz sadzą młode drzewka.  Opowieść jest pełna przygód oraz wspaniałych opisów przyrody. Jest również pięknym przykładem beztroskiego dzieciństwa, takiego jakie pamiętają jeszcze nasi rodzice. Inspiruje do zabaw na łonie natury, ale przede wszystkim uczy poszanowania otaczającego nas piękna przyrody. 


Książkę tą Ignaś otrzymał w prezencie od swojej babci, która jako dziecko uwielbiała ją czytać. To dowodzi, iż książka i wartości w niej zawarte są  ponadczasowe, które łączą pokolenia.


Wspaniała opowieść na letnie popołudnia spędzone na łonie natury przy lekturze.   


Tytuł - Dzieci z Leszczynowej Górki
Autor - Maria Kownacka i Zofia Malicka
Wydawnictwo - G & P Oficyna Wydawnicza
Ilustracje - Lucjan Zachmoc
Liczba stron - 128
Oprawa - miękka 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.