Przejdź do głównej zawartości

Dzieci z Leszczynowej Górki - G & P Oficyna Wydawnicza

Maria Kownacka jedna z bardziej  znanych i lubianych  autorek książek dla dzieci. Pisarka ma na swoim koncie wiele bardzo wartościowych pozycji. 

W 1951 roku Maria Kownacka wraz z Zofią Malicką napisały Dzieci z Leszczynowej Górki, ciepłą, rodzinna opowieść o trójce rodzeństwa Ewie, Tomku i Antosiu oraz ich rodzicach. Jako dzieci gajowego bardzo dobrze znają las i zwierzęta w nim mieszkające. Ewa i Tomek są jeszcze małymi dziećmi, uwielbiają zabawy na dworze z psem Azorkiem oraz spacery po lesie. Są również bardzo pomocni w gospodarstwie, gdzie ich mama ma bardzo dużo pracy. Antoś natomiast jest już dużym chłopcem, który bardzo chętnie pomaga tatusiowi w jego obowiązkach gajowego. Razem dokarmiają zwierzynę oraz sadzą młode drzewka.  Opowieść jest pełna przygód oraz wspaniałych opisów przyrody. Jest również pięknym przykładem beztroskiego dzieciństwa, takiego jakie pamiętają jeszcze nasi rodzice. Inspiruje do zabaw na łonie natury, ale przede wszystkim uczy poszanowania otaczającego nas piękna przyrody. 


Książkę tą Ignaś otrzymał w prezencie od swojej babci, która jako dziecko uwielbiała ją czytać. To dowodzi, iż książka i wartości w niej zawarte są  ponadczasowe, które łączą pokolenia.


Wspaniała opowieść na letnie popołudnia spędzone na łonie natury przy lekturze.   


Tytuł - Dzieci z Leszczynowej Górki
Autor - Maria Kownacka i Zofia Malicka
Wydawnictwo - G & P Oficyna Wydawnicza
Ilustracje - Lucjan Zachmoc
Liczba stron - 128
Oprawa - miękka 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)