Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Drewniane klocki HexActly od Fat Brain

Kto by pomyślał, że geometria może być tak piękna!

Dzisiaj chcemy Wam przedstawić drewniane klocki HexActly od firmy Fat Brain. Podstawowym elementem klocków jest pojedynczy sześciokąt, zainspirowany kształtem z natury. Ułożone w pudełku do złudzenia przypominają kolorowy plaster miodu :-)


Zestaw klocków HexActly składa się z 24 kolorowych elementów w pięciu różnych kombinacjach. Zdjęcie poniżej przedstawia kombinacje ilość danej konstrukcji. Sześciany są ze sobą połączone w sposób zarówno liniowy jak i nie liniowy. W pudełku znajduje się również kolorowy przewodnik z 20 schematami, od prostych konstrukcji po skomplikowane.


Dzięki temu, że klocki są różnymi kombinacjami połączonych ze sobą sześciokątów wymagają od dziecka planowania, kalkulowania, przemyślenia konstrukcji geometrycznie i kolorystycznie.

Zadziwiają możliwościami tworzenia idealnie dopasowanych konstrukcji na płaszczyźnie oraz w przestrzeni. 

Korzyści płynące z zabaw klockami HexActly to nie tylko zabawa pięknie wykonanymi klockami, z których można tworzyć wiele ciekawych konstrukcji, to także rozwój:
- wyobraźni,
- inteligencji wizualno - przestrzennej,
- inteligencji matematyczno - logicznej,
- koncentracji, 

U nas klocki są już ponad 3 lata. Przez ten czas służyły Ignacemu do tworzenia wymyślnych konstrukcji zarówno w płaszczyźnie jak i przestrzeni. Pięknie i starannie wykonane cieszą oczy nie tylko dzieci ale i dorosłych.

Klocki zalecane są dal dzieci od 3 roku życia. 

Polecamy 


Budowanie na płaszczyźnie i w przestrzeni


Odwzorowywanie schematów

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty