Przejdź do głównej zawartości

Dado Qubes od Fat Brain

Tworzenie budowli z klocków to ponadczasowa zabawa, która wciąga każdego! Osobiście wraz z mężem lubimy czasami cofnąć się do lat dzieciństwa i razem z Ignacym pobudować wymyślne konstrukcje. 

Jedne z naszych ulubionych klocków (zarówno naszych jaki i Ignacego) są trójwymiarowe klocki Dado Qubes od Fat Brain Toys. Te niezwykłe klocki "fundują" nam wiele godzin spędzonych wspólnie na konstruowaniu i wymyślaniu nowych układów i połączeń. 

  


Zestaw składa się z 10 sześcianów w 10 różnych rozmiarach oraz 5 kolorach, Sześciany zostały pozbawione dwóch przeciwległych ścian, a na czterech innych ścianach dodano nacięcia. Tyle wystarczyło aby z tradycyjnych klocków sześcianów stworzyć dzieciom zupełnie nowe możliwości poszerzając horyzonty ich wyobraźni.  


Budowanie z tych klocków to wspaniała zabawa, pozwalają on tworzyć najróżniejsze konstrukcje od wież, i domków po robota. Klocki idealnie do siebie pasują, dzięki czemu dziecko z łatwością jest w stanie wsunąć klocek w klocek. Dzięki tym klockom dzieci mają okazję poczuć się jak prawdziwi architekci.


Zabawa klockami:

- pobudza wyobraźnię,
- uczy logicznego myślenia,
- uczy rozwiązywania problemów,
- rozwija wyobraźnię oraz dostrzeganie przestrzenne,
- przybliża zasady: architektury, proporcji, struktury, równowagi oraz koloru,
- ćwiczą motorykę małą,
- ćwiczy cierpliwość oraz koncentrację.


Ignacy bardzo lubi budować z przeróżnych klocków, ale do serii klocków Dado ma wyjątkowy sentyment. Zarówno przedstawione przez nas dzisiaj klocki jak i Dado Square o których pisałam wcześniej tutaj są jednymi z częściej przez niego wybieranych. Przy nich też spędza najwięcej czasu.

A teraz zapraszamy, popatrzcie na kilka przykładów konstrukcji jakie można wybudować z klocków
:-)

Konstrukcja numer 1
KONSTRUKCJA NUMER 2


KONSTRUKCJA NUMER 3

KONSTRUKCJA NUMER 4
KONSTRUKCJA NUMER 5KONSTRUKCJA NUMER 6

Dzięki temu, że klocki są w różnych rozmiarach (proporcjonalnie zmniejszających lub zwiększających się) są wspaniałym materiałem do ćwiczeń szeregowania według wielkości. Dostrzegacie w jaki sposób zostały dobrane kolory klocków do ich wielkości? :-)


Klocki wykonane są z trwałego i bardzo wytrzymałego plastiku przeznaczonego do kontaktu z żywnością, dzięki czemu są bezpieczne dla dzieci. Klocki zostały opracowane i wyprodukowane w USA. 

Komentarze

 1. Ciekawe bardzo.
  Filipowi oewnie by sie spodobały.
  On lubi wszystkie klocki

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe bardzo.
  Filipowi oewnie by sie spodobały.
  On lubi wszystkie klocki

  OdpowiedzUsuń
 3. Ooo nie made in china...juz mi się podobają 😊. Wyglądają fajnie, sa inne niż wszystkie. Nie znałam takich w ogóle. U nas podobnie - my tez kochamy klocki wszelakie❤ .
  Ps. Ignacy buduje super konstrukcje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, Ignacy bardzo je lubi i kombinuje na różne sposoby co by tu nowego wybudować :-)

   Usuń
 4. super! tylko nie wiem, czy by się przyjęły - dają sporo możliwości kombinacji w przestrzeni, ale budowle wyglądają dość abstrakcyjnie
  może na początek spróbujemy z ponacinanymi kartonikami

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :-) dobór klocków zależy od preferencji dziecka,U nas Ignacy lubi wymyślne konstrukcje, kombinować z balansem a te do tego są idealne. Ale pomysł z kartonikami jest idealny, zobaczysz czy ten rodzaj klocków się spodoba synkowi :-)

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)