Przejdź do głównej zawartości

Cykle życia - puzzle edukacyjne od Creative's

Zestaw 6 kompletów puzzli 4-elementowych Life Cycles (Cykle życia) firmy Creacive's wchodzą w w skład serii Fun With Science (Zabawy z nauką). 24 elementy puzzli łączy się w 6 kół, każde składa się z 4 elementów. Tworzą określony cykl życia. W zestawie znajdują się przedstawiciele poszczególnych grup:
- roślin - kwiat,
- płazów - żaba,
- ssaków - mysz,
- owadów - motyl,
- ptaków - kura,
- oraz obieg wody w przyrodzie.


Puzzle są wspaniała zabawą podczas której w bardzo łatwy sposób można przedstawić i wyjaśnić dziecku poszczególne etapy dorastania określonego cyklu oraz zmiany jakie zachodzą w otaczającej nas przyrodzie.


Podczas zabawy puzzlami dzieci:
- dostrzegają i obserwują naturalne procesy zachodzące w przyrodzie,
- uczą się logicznego następstwa,
- odkrywają zależności,
- ćwiczą percepcję wzrokową,


Ponadto każdy element puzzli na zewnętrznym brzegu ma dokładny opis danego etapu rozwoju lub procesu, dzięki czemu, dziecko łatwiej i szybciej zapamiętuje cały proces. Zestaw jest wspaniały na letnie zabawy.

Puzzle przez nas prezentowane są w angielskiej wersji językowej.  

Inne puzzle z serii 


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)